OKUL YIKILIYOR, VELİLER İSYANDA!
Haber
02 Eylül 2022 - Cuma 15:32 Bu haber 3910 kez okundu
 
OKUL YIKILIYOR, VELİLER İSYANDA!
GÜNDEM Haberi
OKUL YIKILIYOR, VELİLER İSYANDA!


Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nin yanında yapılan yeni hastanenin çevre düzenlemesi ve yol bağlantılarının genişletilmesi amacıyla yıkılacağı duyurulan Yayla Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin Fener İlkokulu’na gideceği belirtildi. 
Yayla Ortaokulu Müdürü’nün lise öğrencileri ile birlikte okumasını istemediği öğrencilerin Fener İlkokulu’na alınmasıyla veliler arasında sabahçı-öğlenci tartışmaları başladı. Fener İlkokulu’nun mevcut öğrencilerinin velilerinin Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ile dün bir araya geldiği belirtildi. Görüşmede, Vali Mustafa Tutulmaz’ın Fener İlkokulu velilerine, öğrencilerinin sabahçı olacağı yönünde söz verdiği iddia edildi. 
Olayın duyulmasının ardından Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba, velilere “Sayın velilerim, Fener İlkokulu velileri bugün Milli Eğitime sabahçı olmak istediklerini söylemişler. Sizlerde görüşlerinizi Milli Eğitim’e bildirebilirsiniz. Velilerimizin girişimleri ile Fener Anadolu’dan Fener İlkokulu’n geçtik. Bu süreci doğru değerlendirmek lazım.” şeklinde mesaj gönderdi. 
Ancak, Fener İlkokulu öğrencilerinin velileri, 6-10 yaş grubundaki öğrencilerin öğle saatinde okula giderek akşam çıkmalarının eğitim hayatını olumsuz yönde etkileyeceğini ve gelişim çağında olmaları nedeniyle yaşamsal düzenlerinin bozulacağını söylediler. 
Öte yandan, Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba’nın öğrencilerinin lise öğrencileri ile aynı ortamda eğitim görmesini istemediği ve bu nedenle Fener İlkokulu’na gidecekleri diğer iddialar arasında yer aldı. 
Ayrıca, 6-10 yaş aralığındaki çocukların saat 13:00 ile 17:00’arasında okula gitmelerinin eğitim hayatlarını olumsuz yönde etkileyeceği de ifade edildi. 
Okulun mevcut öğrencilerinin istekleri kabul görmezken, misafir öğrencilerin isteklerinin yerine getirilmesi ise akıllarda farklı soru işaretleri oluşturdu. Öte yandan, ‘Torpil’ iddiaları da gündeme gelmeye başladı. 
Oluşan süreçle ilgili yetkililerden açıklama bekleniyor.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKUL, YIKILIYOR,, VELİLER, İSYANDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı