google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 13:27 Bu haber 1174 kez okundu
 
OZM’DEN OGM’YE ZİYARET
- Haberi
 OZM’DEN OGM’YE ZİYARET

Orman Genel Müdürlüğümüz (OGM) Orman Zararlılarıyla Mücadele (OZM) Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür beraberinde Şube Müdürleri Akın Emin, Özgür Toprak ve teknik elemanlarla Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

OZM Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür’ü Bölge Müdürü  Zekeriya Beyazlı, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakcı ve Gökçebey Orman Fidanlık Müdürü Şenol Çakmaklı ve teknik elemanları Gökçebey Orman Zararlılarıyla Mücadele Teşhis ve Tanı Laboratuvarında karşıladı.

Laboratuvarda yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan OZM Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür ve beraberindeki Şube Müdürleri tarafından Laboratuvarda görevli Teknik elemanlara özellikle son dönemde Bölgede  yoğun zarar yapan Kestane Gal Arısı ile biyolojik mücadele kapsamında laboratuvarda üretilmesi planlanan Torymus sinensis’in üretim süreci ile ilgili istişarelerde bulundu. Daha sonra Daire Başkanı Fatih Ülküdür Kestane Gal Arısı ile Zonguldak ili Göbü ve Şirinköy mevkiilerinde yürütülen mekanik mücadele çalışmaları yerinde görmek için çalışma sahalarına giderek yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , OZM’DEN, OGM’YE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı