Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 15:25 Bu haber 6630 kez okundu
 
SAĞLIK İÇİN HAREKET ET ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şube Müdürlüğünün organize ettiği 10 Mayıs “ Dünya Sağlık İçin Hareket Et “ etkinlikleri kapsamında bir dizi yürüyüş ve spor etkinliği düzenledi.
SAĞLIK Haberi
 SAĞLIK İÇİN HAREKET ET ETKİNLİĞİ  DÜZENLEDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Site spor salonunda düzenlenen etkinliğe Halk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr.Fatih Akca, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve kanser Şubesi Müdürü Esin İlhan, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Selahattin Çolak, Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Süleyman Erbay, Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.
          Düzenlenen etkinliğe katılanlara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve önünde her gün 10 bin adım at yazılı tişört ve şapkalar dağıtıldıktan sonra katılımcılar  yürüyüş ve kültür fizik hareketlerinin ardından sonra Gençlik  Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde görevli  Fitness  Antrenör Barış Gonca nezaretinde salonda bulunan aletlerle  fiziksel etkinlik yaptırıldı.
       Halk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr. Fatih Akca ise düzenlenene etkinliğin ardından şu açıklama bulundu. “  10 Mayıs Dünya Sağlık Örgütü tarafından Bulaşıcı Olmayan Hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat ç ekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunması, yaşamın her alanında ve her yerde toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı artırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “ Sağlık İçin Hareket Et “ günü olarak belirlenmiştir. Bunun için böyle bir organizasyon düzenledik, katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum “ dedi
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SAĞLIK, İÇİN, HAREKET, ET, ETKİNLİĞİ, , DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı