google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 16:56 Bu haber 1251 kez okundu
 
SAHALAR HEM SPORCUYA HEM HALKA AÇILIYOR
SPOR Haberi
SAHALAR HEM SPORCUYA HEM HALKA AÇILIYOR

Coronavirüs nedeniyle, bir süredir kapalı olan spor tesislerinin açılış tarihi, perşembe günü düzenlenen Kabine Toplantısı'nda ele alındı. Kritik toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecinde atılacak olan ikinci adımları duyurdu. Normalleşme takvimine göre, spor tesislerinin Haziran ayında açılacağı bildirildi. Zonguldak’ta ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu saat 10.00 ile 18.30 arasında sporculara, saat 18.30 sonrasında ise vatandaşlara açık olacak. 

Konu ile ilgili Perşembe günü yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Plajlar, milli parklar ve bahçeler, belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri 1 Haziran'da onlar da açılıyor. Hayvan satış yerleri 1 Haziran'dan, hipodromlar 10 Haziran'dan itibaren yeniden faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır. Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler, gece 24.00'e kadar hizmet verebilecektir. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığıyla ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Sürücü kursları benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran'dan itibaren belirlenen şartlar dâhilinde faaliyetlerini sürdürebilecektir. Yani bağlı oldukları kurumlar, onların kendi iç şartlarını belirleyecektir.” İfadelerine yer vermişti.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda saat 10.00 ile 18.30 arasında sporcular, saat 18.30 sonrasında ise vatandaşlar spor yapabilecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAHALAR, HEM, SPORCUYA, HEM, HALKA, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı