Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 10:08 Bu haber 4242 kez okundu
 
Sanayiciler bizleri muhatap almıyor
Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay yapılan çalışmalarını değerlendirirken, bölgedeki yatırımcılara da sitemde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Sanayiciler bizleri muhatap almıyor

  • Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2 Şubat tarihinde yapılan 2. Olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay, şube olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar ve yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
  • Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay ayrıca bölgede bulunan sanayi kuruluşlarının kendilerine yardım etmemeleri konusunda üzüntülerini dile getirirken, sanayi kuruluşu yetkililerine sitemde bulundu.

 

“ÇALIŞMALARIMIZA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ”

Yapılan kongrenin ardından bölgedeki kurum ve kuruluşları ziyaret ederek, geleneksel hale getirdikleri kan bağışı projesiyle kaldıkları yerden devam ettiklerini belirten Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay; “Geçtiğimiz dönem yeniden bir kongre yaptık. Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulumuz sonrası yeniden göreve geldik. Yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. 11 kişilik yönetim oluşturduk ve görev dağılımı yaptık. Görev dağılımından sonra Çatalağzı merkezde periyodik olarak 3 ayda bir yaptığımız kan bağışımızı yaptık. Bu kan bağışlarımız tabii ki devam edecek. Yeni yönetim olarak kongremizden sonra beldemizdeki idarecilerimizi, okul müdürlerimizi, kamu kurumundaki daire müdürlerimizi ziyaret ettik. Okullarımızda ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tespiti yapılıyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz tespit edildikten sonra ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bölgemizde gıda olan ailelerimizin gıda ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Okullar tatil olunca okullarımızla piknik düzenleyeceğiz başarılı olan öğrenci ve öğretmenlerimize. Aynı şekilde üye çalışmalarımız devam ediyor. Bunların akabinde beldemizdeki engelli, hasta, sakat ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Bunları Çatalağzı engelliler derneğimizle beraber tespit ediyoruz. Bunların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz kendilerinin her daim ihtiyaçlarını karşılamak için Çatalağzı engelliler derneğimizle ortak hareket edeceğiz. Ramazan ayında genel merkezimizin göndereceği gıda yardımlarımızı vatandaşlarımıza dağıtacağız. Ramazan ayında her sene geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimiz olacak. İnşallah bu sene de toplu iftar yemeğimizi gerçekleştireceğiz. Bize bu konuda destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımız bu şekilde devam edecek” dedi

“BİZLERE HİÇBİR ŞEKİLDE DESTEK OLMUYORLAR”

Bölgedeki sanayicilerin kendilerine destek olmadıklarını belirten Türk Kızılay’ı Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay; “Bölgemizdeki sanayi kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz. Biliyorsunuz bölgemizdeki sanayi kuruluşlarından herhangi bir destek almıyoruz. Bu tavırları bizi çok üzüyor. Bizlere destek olmuyorlar. Hâlbuki yaptığı yatırımın ardından Zonguldak geneline verdiği desteklerle adından söz ettiren sanayi kuruluşlarımız maalesef Çatalağzı’nda bulunan derneklere hiçbir şekilde destek olmamaktadırlar. Elbette ki Zonguldak ve diğer bölgelere yaptıkları yardımlar ve verdikleri destekler de önemli ama aynı bölgedeki derneklere yardım etmemeleri, biz dernek yöneticilerini muhatap almamaları bizleri gerçekten üzüyor. Hâlbuki o sanayi kuruluşlarının önceliği kendi bölgeleri olmalı. İhtiyacı olanlara direkt kendileri destek olmaktansa biz derneklere destek olsalar daha iyi olmaz mı? Böylece biz ve bizim gibi dernekler de ayakta kalmış olur. Büyük sanayi kuruluşlarımızın desteğini alsak yüz kişiye değil, bin kişiye yardım yapmış oluruz. Ben bu vesile ile Çatalağzı, Muslu bölgemizde bulunan yatırımcılarımıza seslenmek istiyorum. Kızılay yardım gönüllülerine bir aracı kuruluştur. Bizleri bu konuda yalnız bırakmasınlar” dedi.

Haber: Seda FİDAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanayiciler, bizleri, muhatap, almıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı