Haber Detayı
28 Nisan 2015 - Salı 07:58 Bu haber 2492 kez okundu
 
Satış elemanları Avrupa’ya gidiyor
Mesleki Eğitim Merkezi kurs verdiği satış elemanlarını Avrupa’ya götürüyor. Türkiye Ulusal Ajansı ile sözleşme imzalayan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Marangozlar, Mobilyacılar ve İnşaatçılar Odası, proje ortakların dan oluşan 14 kişi Almanya’da teknik gezi yapacaklar.
EĞİTİM Haberi
Satış elemanları Avrupa’ya gidiyor

Almanya’ya gidecek ekibe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gülşen Taşten başkanlığında eğitim semineri verildi. İki ülke arasında Kültürel ve satış elemanlığı konularında araştırma yapacak olan ekip 17- 24 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Dresden şehrin de olacak.  

Muhammet Karapınar -Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği  kapsamında T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı  ( Türkiye Ulusal Ajansı ) tarafından Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2014 yılı proje başvurusu kabul edildi ve Türkiye Ulusal Ajansı ile sözleşme imzalandı.  Satış Elemanlarının Eğitiminde Yenilikçi Uygulamalar “ projesi 25.08.2014 – 25.08.2015 tarihleri arasında uygulanacak ve proje hareketliliği ise Almanya’nın Dresden şehrine gerçekleştirilecek.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gülşen Taşten; “Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Marangozlar, Mobilyacılar ve İnşaatçılar Odası Proje ortağıdır. Proje katılımcılarımız; Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi’nden 9  idareci veya meslek dersi öğretmeni, Kilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 idareci veya meslek dersi öğretmeni, Zonguldak İl  Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 2 personel, Marangozlar, Mobilyacılar ve İnşaatçılar Odası’ndan 1 kişi  olmak üzere toplam 14 kişiden oluşmaktadır.
Bu projenin amacı; Satış elemanlığı mesleğinin; modüler eğitim konularının analiz edilmesi. Müşteri davranışlarının ülkeler arasındaki farklılıklarının incelenmesi. İdeal satış elemanının özellikleri tanımlanarak ülkeler arasında karşılaştırılması ve olumlu yönlerin uyarlanması, Satış elemanlarının eğitiminde kullanılan teknolojik araçlarla verilecek eğitimin yenilikçi uygulamalarının tespiti. Meslek okullarındaki modüler eğitim programlarının piyasanın ihtiyaçlarına karşılık verip vermediğinin incelenmesi. Satış elemanının pazarlama becerisinin, müşteri üzerindeki olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilebilmesi yönündeki ortak çalışmaların araştırılması. Satış elemanlığı açısından ülkelerin sosyo-ekonomik özelliklerinin müşteri profili üzerindeki etkilerinin araştırılarak modüler programlara uyarlanması sağlanacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mesleki Eğitim Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı