Haber Detayı
14 Mayıs 2016 - Cumartesi 20:19 Bu haber 4138 kez okundu
 
SAZLI CAZLI GRUBUNDAN KONSER
Türk ve Amerikalı sanatçılardan oluşan Sazlı Cazlı Grubu, Karadeniz 2016 programı kapsamında Zonguldak’taki Esas 67 Burda AVM’de bir konser verdi.
GÜNDEM Haberi
SAZLI CAZLI GRUBUNDAN KONSER

Amerika Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa olarak yürütülen proje kapsamında, Zonguldak’a gelen Sazlı Cazlı Grubu, yaklaşık bir buçuk saat boyunca sahne aldı. Amerikalı ve Türk sanatçılardan oluşan grup, Esas 67 Burda AVM’deki konseriyle alkış aldı.

Karadeniz Türkülerini caz müziği eşliğinde seslendiren Yahya Geylan, “Projenin mimari Ankara Amerikan Büyükelçiliği, Amerikalı müzisyenler ile Türk müzisyenlerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Geçen sene İç Anadolu Bölgesi’nde turnemiz vardı. Bu sene Bursa’dan başladık. Sırasıyla Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu ile turnemize devam edeceğiz. Bu kapsamda bütün dinleyenleri bu şehirlere bekliyoruz. Değişik bir proje caz müziği ile halk müziğini birleştirdiğimiz bir proje. Caz müziğinin armonisi üzerine Türk Müziği ve Halk Müziğinin ezgilerini serpiştirdik. Projeye geçen sene büyük şehirlerden başlamayıp Anadolu şehirlerinden başladık. Yoğun ilgi sebebiyle bu sene yenisini tekrarlıyoruz. Tepkiler çok olumlu yönde gelişiyor. Bu projenin devamını diliyoruz. İleride daha büyük projelerle izleyici ve dinleyicinin karşısında olacağız” diye konuştu.

Onur Puza, Taylor Barnett, Yahya Geylan, Stewart Todd, Ayça Kartari, Emre Kartari oluşan grup Karadeniz Türkülerini caz müziği ile harmanlayarak sergiledi. “Hekimoğlu”, “Çanakkale” gibi birçok Karadeniz Türküsünü seslendiren grup, konserlerine Bartın ve Karabük ile devam edecek.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SAZLI, CAZLI, GRUBUNDAN, KONSER,
Yorumlar
Haber Yazılımı