0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 10:37 Bu haber 4852 kez okundu
 
Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı Konuşuldu
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde “Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı” semineri gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
 Sigara Bağımlılığı ve Ağız Sağlığı  Konuşuldu

Fakültenin konferans salonunda gerçekleşen ve akademik personelin katıldığı seminerin açılışında konuşan Dekan Vekili Prof. Dr. Emre Bodrumlu, sigara bağımlılığı ve sigara ile mücadelenin önemine vurgu yaparak sigaranın ağız sağlığına zararlarına değindi.

SAĞLAM: “SİGARA DÜNYADA EN YAYGIN BAĞIMLILIK YAPICI MADDEDİR.”

 Seminerde konuşan Dekan Yardımcısı ve Endodonti  Anabilim Dalı öğretim Üyesi  Doç. Dr. Baran Can Sağlam  ülkemiz ve tüm dünyada sigaranın en yaygın bağımlılık yapıcı madde olduğunun altını çizerek,  sigaranın genel insan sağlığının bozulmasının yanı sıra ağız sağlığı üzerinde de birçok zararlı etkisinin bulunduğunu belirtti. Baran, diş eti hastalıklarına, ağız kanserlerine ve diş kayıplarına neden olan sigara alışkanlığının aynı zamanda diş tedavilerinde iyileşmenin gecikmesine de yol açtığını vurguladı. Seminerin sonunda Dekan Bodrumlu,  katılımcılara teşekkür ederek, bağımlılıkla mücadele kapsamında bu tür etkinliklerin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini ifade etti.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sigara, Bağımlılığı, ve, Ağız, Sağlığı, , Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı