Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 21:13 Bu haber 4016 kez okundu
 
Şiir dinletisi beğeni topladı
Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu’nda düzenlenen şiir dinletisinde Mustafa Talha Savaş büyük beğeni topladı.
EĞİTİM Haberi
Şiir dinletisi beğeni topladı

Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Sayan Özçakmak, BEÜ Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, öğretim üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Cemal Safi, Abdürrahim Karakoç, Atila İlhan gibi çeşitli şairlerinin eserlerini seslendiren, şiir yorumcusu Mustafa Talha Savaş, ilgi ve beğeniyle izlendi.  Yorumcu Savaş’a Kanun’da Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölüm Başkanı Tuncay Kardaş eşlik etti. 
Şiir dinletisi etkinliği öncesinde gazetemize açıklama yapan Şiir yorumcusu Savaş, Zonguldak’ta olmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Karaelmas diyarında ve BEÜ’de bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Değerli dostlara ve öğrenci kardeşlerime sunacağım dinleti için çeşitli şairlerimizin şiirlerine yer vererek zengin bir repertuar hazırladık. Aynı zamanda Kutlu Doğum Haftası ve 100’yıl dönümü içerisinde olduğumuz Çanakkale Savaşı nedeniyle tema olarak iki ana başlık ele aldık. Bunun dışında aşk ve dertlenme üzerinde konuşarak, dertlenmeye farklı boyutta yaklaşacağız” ifadelerini kullandı.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiir, dinletisi, beğeni, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı