“ŞİKÂYETLERİN SONUCUNDA GÖREVDEN ALINDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 14:09 Bu haber 5249 kez okundu
 
“ŞİKÂYETLERİN SONUCUNDA GÖREVDEN ALINDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”
SİYASET Haberi
“ŞİKÂYETLERİN SONUCUNDA GÖREVDEN ALINDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Genel Merkez tarafından görevden alındı.  Görevden alma yazısı Niyazi Kıransoy'a tebliğ edildi.

 Kıransoy, görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi;  “15 Ocak 2015 tarihinden itibaren gururla ve şerefle yapmış olduğum MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevinden Genel Merkezimiz tarafından alınmış olduğum tarafıma tebliğ edilmiştir. Bu güne kadar benimle görev yapmış parti çalışmalarımızla bizlere her türlü desteği veren dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu görevden alma bizim icin bir bitiş değil başlangıçtır. Genel Merkezimiz tarafından bugün itibari ile görevden alındım. İl Başkanı tarafından tarafıma tebliğ edilmiştir. 'Merkez yürütmenin yetkisine binanen görevden alındı' yazıyor tebliğde bir sebep ise belirtilmemiş görevden alınmak için benim bildiğim bir sebep yok. 15 Ocak 2015 tarihinde seçilerek Merkez İlçe Başkanı oldum. 24 Haziran 2018'e kadar benimle ilgili herhangi bir sorun yoktu. Yani bu tarih genel seçim tarihidir. İl Başkanımızın istifa edip Milletvekili Adayı olmasıyla benimle ilgili genel merkeze ciddi şikâyetler yapılmıştır ve bu şikâyetlerin sonucunda görevden alındığımı düşünüyorum. Bu şikâyetler de kongre sürecinde İl Başkanı adayı olmam ile alakalıdır. Arkadaşlar başardıklarını düşünüyorlar görevden alınma beni engelleyecek bir fiil değildir. Milliyetçi Hareket Partisi benim yuvamdır. Çünkü bugüne kadar ülkücü çizgide yaşamış bir kişiyim. Ülkücülük benim yaşam tarzımdır. Bunu her zaman söylüyorum ve bununla da iftihar ediyorum. Siyasette bu tür şeyler olabilir bunların normal karşılıyorum.  Genel Merkezimiz böyle bir tasarrufta bulunmuştur. Böyle bir karalama kampanyası başlatmıştır. Belli ki genel merkezimizde buna itibar etmiştir.”  dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ŞİKÂYETLERİN, SONUCUNDA, GÖREVDEN, ALINDIĞIMI, DÜŞÜNÜYORUM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı