SÖZ OLA BİTİRE SAVAŞI SÖZ OLA KESTİRE BAŞI
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 17:13 Bu haber 2260 kez okundu
 
SÖZ OLA BİTİRE SAVAŞI SÖZ OLA KESTİRE BAŞI
SİYASET Haberi
 SÖZ OLA BİTİRE SAVAŞI SÖZ OLA KESTİRE BAŞI

-----İNANIŞ ÖZEL HABER------

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) uzun zamandan bu yana yaşadığı çalkantılı sürece MHP Zonguldak 13. Olağan Kongresi ile son vermiş ve tek aday olarak Varol Demirköse ile kongreye gidilmişti. MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve MHP MYK üyesi Murat Kotra’nın katılımı ile yapılan kongrede Niyazi Kıransoy ve ekibi muhalefet ederek Haberal’a yönelik sert eleştiride bulunmuştu.
İl kongresinden sonra MHP aleyhine yerel medya üzerinden sistematik şekilde saldırılar devam ederken 13.Olağan kongrede yaşanan tatsız olaylar üzerine kongre içinde bulunan 16 kişi disipline sevk edildi. Başta Niyazi Kıransoy ve Murat Uslu olmak üzere bir çok ismin ‘kesin ihraç’ talebi ile disipline verilmesinin ardından süreç işlemeye başladı.
Disipline verilen Niyazi Kıransoy ve Murat Uslu geçtiğimiz haftalarda İnanış Gazetesi’ne yaptığı açıklamada hiçbir şekilde savunma vermeyeceklerini dile getirmişti. MHP Merkez İlçe eski Başkanı Niyazi Kıransoy 14 Aralık 2020 tarihinde İNANIŞ Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Ben disiplin kuruluna savunma vermeyeceğim. Bir anlamda kendi ihracımı kendim yapacağım.” demişti. Bir diğer muhalif isim olan Murat Uslu ise yine aynı tarihli haberde, “O disiplin sürecini önümüze getiremezler. Herkes kendi kapısının önünü süpürsün. Ben savunmamı bir tek şartla vereceğim. Eğer savunmaları genel merkeze yollayacaklarsa en kral şekilde savunmamı yazarım. Ama kendileri okuyacaklarsa bunlara vermem. Bizim ihracımız camiadan büyük tepki alır. İstifaların önü kesilmez. Hatta biz bile durduramayız. Ben disiplin sürecinin bu noktalara taşınacağına inanmıyorum.” İfadelerine yer vermişti.
Kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen isimlerin son gelişmeler üzerine ayrı ayrı değil toplu şekilde savunma vermeye hazırlandıkları iddia edildi. MHP’de 16 kişinin disipline gitmesinin ardından ikinci bir disiplin dalgasının daha geleceği iddia edildi. İkinci listedeki isimlerin kesin ihraç talebi ile değil daha hafifi ceza talepleriyle disipline yollanabileceği ifade ediliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SÖZ, OLA, BİTİRE, SAVAŞI, SÖZ, OLA, KESTİRE, BAŞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı