SP’DEN ‘GEÇİM İTTİFAKI’ KAMPANYASI
Haber
17 Ağustos 2021 - Salı 14:02 Bu haber 2598 kez okundu
 
SP’DEN ‘GEÇİM İTTİFAKI’ KAMPANYASI
SİYASET Haberi
SP’DEN ‘GEÇİM İTTİFAKI’ KAMPANYASI

Saadet Partisi(SP) Genel merkezi tarafından “Geçim ittifakı” adı altında bir kampanya başlattı.

Zonguldak’ta da başlatılan kampanya Gazipaşa Caddesi üzerinde stant kurulurken, SP il Başkanı Burak Erol, “Saadet Partisi Genel Merkezi geçim ittifakı adı altında bir çalışma başlattı. Türkiye’nin 81 vilayetinde 957 ilçesinde bu çadır çalışmasını kuruyoruz ve Saadet Partisi kimle ittifak yapıyor? Saadet Partisi seçimde kiminle beraber olacak sorusunun cevabı burada. Saadet Partisi geçim ittifakı kuruyor.” diyerek şunları söyledi.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİK SORUNLARI DERİNLEŞİYOR VE YAYGINLAŞIYOR”

“Saadet Partisi emekliyle, asgari ücretliyle, işsizle, üniversite mezunu genç işsizlerimizle geçim ittifakı çalışması yürütüyor. Türkiye 2023 yılında olağan genel seçimler sattı mahaline girdiği zaman partimiz hangi ittifakın içerisinde yer alacağıyla ilgili bir karar alacak ve çalışmasını sürdürecek.

Şuan Zonguldak’ın ve Türkiye’nin içinde bulunmuş olduğu durumu hep beraber yaşıyor ve hissediyoruz. Türkiye’nin ekonomik sorunları derinleşiyor ve yaygınlaşıyor. Mevcut iktidar Türkiye’nin ekonomik sorunlarına çözüm üretemiyor. İki haftadır bakanlar kurulu toplanmıyor. Pazar günü yapılacak olan bakanlar kurulu toplantısı yine ertelendi. Vaka sayıları artıyor iktidar ve hükümet tedbir alma noktasında esnafın, vatandaşın tepkisinden çekindiği için bakanlar kurulunu toplayıp okulları açıp açmama noktasında karar veremiyor. Bakanlar kurulu toplantısı zaten prosedür gereği yapılıyor. Burada iki haftadır bakanlar kurulunu toplayamayan bir iktidarla karşı karşıyayız.

Zonguldak’ın şuan içinde bulunmuş olduğu durumu görüyoruz. Belediye Başkanımız bir açıklama yaptı ve yine muhalefete yükleniyor, eleştiriyor. Sen belediye başkanısın yönetime geldin Zonguldak’ın sorunlarını çözme noktasında gereğini yapmakta memursun. Siyaset çözüm üretme sanatıdır. Siyaset halkın sorunlarını çözme sanatıdır. Siyaset mazeret üretme yeri değildir. Siyasette bir makama geldiğiniz zaman bu ekonomide olur, tarım ve hayvancılıkta olur veya diğer alanlarda olur vatandaşın dertlerini, sorunlarını çözmekte memursunuz. Bu nedenle Zonguldak Belediye Başkanımıza sesleniyorum; Belediye Başkanımız belediye yönetimiyle ilgili ve yetkili kararları alsın, belediyenin borcunu aşağıya indirsin, Zonguldak Belediyesinin çalışmalarını planlasın. Merkezi hükümetin, TOKİ’nin yapmış olduğu devlet bütçesiyle gelen yatırımlarla kendini avutmasın. Yarın bir gün hükümet değişir sen burada ne yaptın diye sorarlar.

“TÜRKİYE’NİN SORUNU DÜZEN DEĞİŞİKLİĞİDİR”

Bizim Saadet Partisi olarak Türkiye’nin tüm sorunlarına, dertlerine, problemlerine çözüm bulma noktasında plan ve programlarımız hazır. Türkiye’nin çözümü iktidar değişikliği değildir. Türkiye’nin sorunlarının çözümü cumhurbaşkanı değişikliği değildir. Türkiye’nin sorunu düzen değişikliğidir, sistem değişikliğidir ve zihniyet değişikliğidir. Bu zihniyet değişikliğinin adı da Milli Görüş Hareketidir. Adil bir ekonomik düzen kurulmasıdır. Ahlak ve maneviyata dayalı bir eğitim sisteminin kurulmasıdır. Eğer bir ülkede eğitim sistemi ciddi manada dezenformasyona uğramışsa ve dejenere olmuşsa sıkıntı var demektir. İktidarın sorunlara yaklaşım biçimi yanlış ve hatalı! Bu yaklaşım biçimini değiştirmesi gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP’DEN, ‘GEÇİM, İTTİFAKI’, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı