İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TBMM'de kritik hafta
TBMM'de kritik hafta
Haber Detayı
16 Nisan 2015 - Perşembe 10:24 Bu haber 4621 kez okundu
 
Taekwondoculardan Akdemir’e ziyaret
Zonguldak Belediyespor’un Anadolu Taekwondo Yıldızlar Ligi’nde başarı gösteren sporcuları, milli kampa gitmeden önce Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret ettiler. Akdemir ise sporcuları başarılarından dolayı çeyrek altınla ödüllendirdi.
SPOR Haberi
Taekwondoculardan Akdemir’e ziyaret

Zonguldak Belediyespor’un Taekwondo branşında mücadele eden sporcuları Senanur Kaya ve Melisa Çetin, Anadolu Yıldızlar Ligi’nde gösterdikleri başarılı performanstan dolayı, Yıldızlar Milli Takım Gelişim Kampı’na çağırıldılar. Dün gece Antalya Manavgat’ta gerçekleşecek kamp için yola çıkan sporcular, öncesinde ise Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret ettiler. Göstermiş oldukları üstün performanstan dolayı sporcuları tebrik eden Akdemir, hediye olarak ise sporculara çeyrek altın takdim etti.
“Başarıyoruz, başaracağız da”
Zonguldak Belediyesi olarak kültür-sanat ve spor faaliyetlerine önem verdiklerini belirten Muharrem Akdemir, 400’e yakın öğrenciyi spor branşlarında ağırladıklarını vurgulayarak hem yetişkinlere, hem gençlere hem de ilköğretim çağındaki çocuklara spor eğitimi verdiklerini söyledi. Akdemir, “Spora çok büyük önem veriyoruz. Sporun her dalı bizim için önemli. Milli takım kampında da inşallah kendilerini göstereceklerdir. Buna inanıyorum. İlk başta öğrencilerimiz ve hocalarımızı tebrik ediyorum spora önem verdikleri için. Çeşitli branşlarda başarılar Belediyespor’un. Hep beraber sosyal ve kültürel çalışmalarımızı yürüteceğiz. Biz başarılarımızı halka verdiğimiz sözlerden dolayı yapmaya çalışıyoruz. Başarıyoruz, Başaracağız da.” diyerek bütün branşlarda başarılarının devam edeceğini dile getirdi.
“Zonguldak bize motivasyon oluyor”
Zonguldak Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bakır ise Akdemir’in konuşmasının ardından yaptığı açıklamada “Bizde başkanımıza kültür sanata ve spora verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Her zaman başarılı olmamız için elinizden geleni yapıyor. Bizlerde başarılı olmaya çalışıyoruz. Belediyespor Kulüp Başkanımız Nejat Bey’e de teşekkür ediyoruz. Çok gayretli çalışıyor. Bizde ona destek olmaya çalışıyoruz. Desteklerden dolayı hem kendimiz adına hem de Zonguldak adına çok teşekkür ediyoruz. Sizin sayenizde başarılı sporcular yetiştireceğiz. Zonguldak halkının da desteklerini her zaman yanımızda hissettik. Onlar bize motivasyon oluyor.” diyerek ellerinden gelen en güzel başarıları Zonguldak halkına sunacaklarını belirtti.
“Daha çok imkan verilsin”
Zonguldak Belediyespor Kulübü Başkanı Nejat Uludüz ise; “Öncelikle gençlerimizi kutluyorum ben. Gerçekten çok büyük bir başarı. Kulübümüz kapalıydı. 3 sene oldu. 6 tane branşta faaliyet göstermeye çalışıyoruz. Tabi 3 senenin sonunda bu başarıların olması bizi mutlu ediyor. Daha çok motive ediyor. Örneğin futbolda merkez şampiyonu olduk. Finallerde kaybettik.  Yıldız ve Gençler Basketbol’da bu sene final oynadık. Geçen sene şampiyon olmuştuk ve Türkiye Şampiyonasına biz gitmiştik. Bu sene küçüklerde Pazar günü sabah Türkiye Şampiyonası’na gidiyoruz. Taekwondoda ki arkadaşlarımızın bu sene böyle başarılar alması bizi çok mutlu etti. Zonguldak çocuklarını kahve köşelerinden kurtarıp bu şekilde faaliyet göstermesi ve başarılı olması, onların Milli takımda yer alan sporcularından bir farkının olmadığını gösteriyor. Yeter ki çocuklara olanaklar verilsin. Daha çok spor alanları oluşturulsun. Belediye olarak bizede görevler düşüyor. Daha iyi spor salonları yapmak gerekiyor. Bu az imkanlarla çocuklar bunları başarabiliyorlar. Daha çok imkanları olursa daha çok şeyi başarabilirler diye düşünüyorum. Kutluyorum başarılarınızın devam etmesini diliyorum.” dedi. Fadime YILMAZ ELMA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taekwondoculardan, Akdemir’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı