0
Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 17:50 Bu haber 2660 kez okundu
 
‘Tam zamanıdır’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Milletvekili adayı Hamdi Ayan, 2023 hedefi ve lider olma yolundaki Türkiye’nin önünün kesilmeye çalışıldığını belirterek, çözümün ithalata dayalı değil, ihracata dayalı büyümenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
‘Tam zamanıdır’

Acilen yerli üretime dönülmesi gerektiğini hatırlatan Ayan, Zonguldak’ta da zaman kaybetmeden kömür üretiminin artırılması gerektiğini hatırlattı.  
Yerli kömür üretiminin artırılması konusunda teşvik verilmesinin tam zamanı olduğunu kaydeden MHP milletvekili adayı Hamdi Ayan Zonguldak milletvekillerine de çağrıda bulunarak üretime yönelik kanun teklifi vermelerinin gerekli olduğunu belirtti.
MHP olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Ayan, şu ifadelere yer verdi. 
“YERLİ ÜRETİME ACİLEN DÖNÜLMELİDİR”
“Yaşadığımız dünya konjonktürü ve Uluslararası menfaat iklimi Ülkemizi dışlama ve yalnızlaştırma çabalarının yoğun bir hal aldığı görülmektedir. 2023 lider ülke olma yolundaki hedefimizin önü kesilmeye çalışılmaktadır. Tarih boyunca yıkamadıkları kardeşliğimizi nifak tohumları ekerek ve ekonomik olarak yıkma gayretine girmişlerdir. Bu emeller hiç bitmemiş ve bitmeyecek gibi görünmektedir. 
İthalata dayalı değil İhracata dayalı büyüme kaçınılmaz duruma gelmiştir. Tüm bu yaşananları bir mercek altına aldığımızda illa da yerli üretime acilen dönülmelidir. Bu nedenledir ki Zonguldak’ımız da beklemeden kömür üretimini artırılması ve yerel kömür üretiminin teşvik edilmesinin tam zamanıdır” diye belirtti.
KANUN TEKLİFİ VERİLMELİ
AK Parti ve CHP’li Zonguldak milletvekillerinin bu konuda kanun teklifi verme sürecinin de başlaması gerektiğini vurgulayan Ayan, “Bu aşama milletvekili seçilen arkadaşlarımızın bu konuda Kanun teklifi vermeleri sürecin başlaması İçin önem arz etmektedir. MHP olarak desteğimiz tam olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Tam, zamanıdır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı