Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 08:26 Bu haber 3758 kez okundu
 
‘Tek güvencemiz Zonguldaklının vicdanıdır’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, seçim çalışmaları süresince yapacakları çalışmaları ve projeleri anlattı. Yavuzyılmaz, projelerinin Zonguldak’ta ekonomiyi, turizmi ve istihdamı güçlendirme yönünde olduğunu ifade etti.
SİYASET Haberi
‘Tek güvencemiz Zonguldaklının vicdanıdır’

‘Türkiye boyunu ilgilendiren çalışmalarımız olacak. Bizim projelerimizin ana ekseni özellikle Zonguldak’ta ki ekonomiyi ayağa kaldırmakla ilgili. Çünkü Zonguldak’ta ki ekonomi ayağa kalkarsa iç piyasada dönen nakit parayı arttırabilirsek bu hepimizin evine giren hem ekmeği aynı zamanda da huzuru arttıracaktır.’

‘Biz gençler olarak siyasete yeni bir soluk getirmek eski siyaset algısını değiştirmek, iyi insanların da siyaset yapabileceğini herkese göstermek, siyasetin sadece parayla yapılmayabildiğini de göstermek, tüm gençlerimizin bundan sonraki süreçte siyasetin her noktasına gönül rahatlığıyla kendilerine güvenerek aday olabilmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu nedenle bizler Zonguldak’ın evlatları olarak seçimi kazandığımızı düşünüyorum.’

‘Güvendiğimiz tek şey Zonguldak halkımızın vicdanı, aklı, hayalleri ve cesaretidir. Maden işçimizin onurudur. Ekmek kavgası ve yaşam kavgasıdır. Her adayın farklı özellikleri ve nitelikleri var. İlkelerimiz ve değerlerimiz zaten aynı. Bu doğrultuda hepimiz farklı özelliklerimizi ortaya koyabileceğimiz bol çeşitli ve bol renkli bir kampanya yürüteceğiz.’


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, 7 Haziran Genel Seçimleri süresince yapacağı çalışmaları ve projelerini anlattı.
CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, 7 Haziran Genel Seçimleri süresince yapacağı çalışmaları ve projeleri anlatarak başarılarını CHP’yi birinci parti yaparak taçlandıracaklarını söyledi.
Projelerinin Zonguldak’ta ekonomiyi, turizmi ve istihdamı güçlendirme anlamında olduğunu güvendikleri tek şeyin Zonguldak halkının vicdanı olduğunu dile getiren Yavuzyılmaz: ‘Bizler Zonguldak’ın evlatları olarak seçimi kazandığımızı düşünüyorum. Ama bir sonuç olarak başarı olarak 8 Haziran günü CHP’yi tek başına iktidar ve Zonguldak’ta birinci parti yaparak bu başarıyı taçlandıracağımıza inanıyorum. Güvendiğimiz tek şey Zonguldak halkımızın vicdanı, aklı, hayalleri ve cesaretidir’ dedi. 
Yavuzyılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: 

‘SEÇİM ÇALIŞMALARINI BAŞARI İLE TAMAMLAYACAĞIMIZA İNANIYORUM’
“Daha önceki yapılan seçimlerden daha farklı daha heyecanlı ve keyifli bir seçim süreci yaşayacağız. Açıkçası daha çok çok gençler ve kadınlar olarak bu süreci renklendireceğiz. Hem sandık güvenliğini sağlayacağız hem de yaklaşık 2bin sandıkta 2bin müşahidimiz olacak. Aynı zamanda da köyler ve kırsal bölgelerde özellikle çalışmalarımız olacak. Oradaki dostlarımızla bir araya geleceğiz. Önümüzdeki zaman süreci bizler için oldukça yeterli. Enerjimiz yüksek. Sevgi -saygı dolu, sabırlı ve çalışan ekiplerimizin içindeki mutlu bir dayanışma ile seçim çalışmalarını başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum. Bizler aldığımız sorumluluğu seçim sonuçları kesinleşinceye kadar çok çalışmak şeklinde başaracağımıza inanıyorum.” 

‘ZONGULDAK’TA ZONGULDAK’IN EVLATLARI BULUNMUYOR’
“Türkiye boyunu ilgilendiren çalışmalarımız olacak. Bizim projelerimizin ana ekseni özellikle Zonguldak’ta ki ekonomiyi ayağa kaldırmakla ilgili. Çünkü Zonguldak’ta ki ekonomi ayağa kalkarsa iç piyasada dönen nakit parayı arttırabilirsek bu hepimizin evine giren hem ekmeği aynı zamanda da huzuru arttıracaktır. Öncelikli olarak TTK ile ilgili birçok gelişme söz konusu.  Belki henüz açıklamayan bazı niyetler var. TTK’nın kapatılması süreci ya da o yola sokulmasıyla ilgili niyetler var. Bizler bunun tamamen karşısındayız. Aksine özelleşen unsurlarının da devletleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü böylelikle yeni istihdam alanları yaratmış olacağız. Bunun çok türlü faydaları var. Bu bağlamda şehir içi dayanışmayı arttırmak için Zonguldakspor’u ayağa kaldıran tüm emek veren dostlarımızın yanında büyük Zonguldak taraftarının hayallerini gerçekleştirip destek olup süper lig yolunda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bunların hepsi çalışarak ve projelerle olacak. Şehrimizden, şehir dışında büyük bir göç veriyoruz. Zonguldak’ta Zonguldak’ın evlatları bulunmuyor. İş aramak için istihdam alanları bulunan bölgelere gidiyorlar. Hatta sadece ülkemizin diğer şehirleri değil aynı zamanda ülkenin dışına çıkıyorlar. Buna aslında beyin göçü insan gücünün şehir dışarı çıkışı olarak değerlendirebiliriz. Bunu tekrar tersi yönde harekete geçirmek için dayanışma dernekleri oluşturacağız. Aynı zamanda Zonguldaklı bir gencin ve çocuğun burs alma imkanlarını da böylelikle geliştirmiş olacağız.”

‘YOLLARIMIZ YAPILMAZSA ZONGULDAK OLARAK DAHA İLERİYE ADIM ATMAMIZ ÇOK ZOR’
“Zonguldak bütün ilçeleriyle değerlendirilirse turizm alanında oldukça geride kalmış durumda. Bunu tekrar ayağa kaldırmayı başarmalıyız. Özellikle balıkçı kısımlarını tekrar geliştirip, değiştirerek bir yat limanı haline getirip kruvazörlerin uğrak noktası haline Zonguldak ve Ereğli Limanını hareketlendirebiliriz. Böylelikle hem turist sayısını arttırmamız mümkün hem de iç piyasadaki dönen sıcak parayı arttırmamız mümkün. Esnafımızı böylelikle mümkün etmemiz mümkün olacaktır. Devrek, Bartın ve Zonguldak üçgeninin İç Anadolu Ankara bağlantısının tam kesişim noktasında yer alıyor. Devrek ile Yeniçağ arasında araç ile durabileceğiniz bir tesis ve insani ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz bir yer yok. Buraları hareketlendirebilmek için yine köy ürünlerini satabileceğimiz aynı zamanda Devrek Bastonunu tanıtabileceğimiz ve çeşitli tesisler kurmamız çok mümkün. Yaklaşık olarak yılda 600bin kişinin uğrak yeri olan bir güzergahtan bahsediyorum. İlerleyen süreç içerisinde Ankara’nın Karadeniz’e açılabildiği tek bağlantı nokta hattı bizim hattımız olduğu içinde yollarımızı düzeltip bu güzergahı da büyük şehirlerden gelen turistlere açmamız gerekiyor. Çeşitli projeler ortaya konuluyor. Bunlardan bahsediliyor. Her zaman şunu söylemek gerekiyor. Öncelikle yollarımızı yapmalıyız. Kim proje konusunda iddiasını ortaya koyarsa koysun. Çünkü bizim gerek Ankara gerek İstanbul girişindeki yollarımız şehrin bütününde yapılmadığı sürece açıkçası Zonguldak olarak daha ileriye adım atmamız çok zor. Çünkü insanlar için cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Ereğli Herkül 12 kentinden biridir. Halen bizler Herkül heykelleri yapıp bunları iç piyasada belirli bir reklam amacıyla markalaşacak ölçüde ortaya çıkartamamışız. Bunlarda geride kalmışız. Devrek Bastonumuz dünyada bu kadar nitelikli bu kadar güzel işlemeli baston yok ama biz Devrek Bastonumuzun markalaşma sürecini gerçekleştirmemişiz. Elimiz o kadar dolu ki aslında. Özellikle Filyos Bölgesinde kilometrelerce turistleri çelebilecek sahilimiz var. Bunları hareketlendirmemiz gerekiyor. Bunların dışında çok projelerimiz var.”

ZONGULDAK’IN EVLATLARI OLARAK SEÇİMİ KAZANDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM
“Özellikle Türkiye genelinde eğitim ve ekonomi ile ilgili hazırladığımız somut projelerimiz var. Bizzat Genel Başkanımıza sunduğum, MYK’da konuşulan projelerimiz var. Bunların hepsini biz gençler olarak siyasete yeni bir soluk getirmek eski siyaset algısını değiştirmek, iyi insanların da siyaset yapabileceğini herkese göstermek, siyasetin sadece parayla yapılmayabildiğini de göstermek, tüm gençlerimizin bundan sonraki süreçte siyasetin her noktasına gönül rahatlığıyla kendilerine güvenerek aday olabilmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu nedenle bizler Zonguldak’ın evlatları olarak seçimi kazandığımızı düşünüyorum. Ama bir sonuç olarak başarı olarakta 8 Haziran günü CHP’yi tek başına iktidar yaparak bizler de Zonguldak’ı birinci parti yaparak milletvekili sayımızı arttırarak bu başarıyı taçlandıracağımıza inanıyorum. Hepimiz gönül gönüle bu yoldayız. Güvendiğimiz tek şey Zonguldak halkımızın vicdanı, aklı, hayalleri ve cesaretidir. Maden işçimizin onurudur. Ekmek kavgası ve yaşam kavgasıdır.”

BOL ÇEŞİTLİ VE BOL RENKLİ BİR KAMPANYA YÜRÜTECEĞİZ
“Belirli bir koordinasyon alanı var ancak her adayın farklı özellikleri ve nitelikleri var. İlkelerimiz ve değerlerimiz zaten aynı. Bu doğrultuda hepimiz farklı özelliklerimizi ortaya koyabileceğimiz bol çeşitli ve bol renkli bir kampanya yürüteceğiz. Zaman zaman hep birlikte olacağız zaman zaman aynı anda farklı yerlerde yer alacağız. Ama bir bütün halinde hepimiz el ele kol kola bu çalışmaları yürüteceğiz.” Aslı Yalcı   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Tek, güvencemiz, Zonguldaklının, vicdanıdır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı