Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 15:16 Bu haber 914 kez okundu
 
“TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” KONFERANSI VERİLDİ
GÜNDEM Haberi
“TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” KONFERANSI VERİLDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda “Teknoloji Bağımlılığı” ile ilgili konferans verildi.

Yüksekokul Konferans Salonu’ndan düzenlenen konferansa Kdz. Ereğli Sosyal Hizmetler Müdürü Vekili Deniz Peker ve Kdz. Ereğli Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Psikolog Abdulbaki Gemi tarafından “Teknoloji Bağımlılığı” konulu konferans düzenlendi.

 Akademik-İdari personel ve öğrencilerin katıldığı konferansta konuşan Peker; “Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydalar var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilir. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlanmaktadır.” dedi.

 Psikolog Abdulbaki Gemi ise konuşmasında, “Rehber Araştırma Merkezleri (RAM) Eğitim-Öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için çalışmalar yürütür ve özel eğitim gerektiren bireylerin eğitsel değerlendirme, tanılama ve yönlendirme hizmetlerinin yürütülmesinden sorumludur. Bunun yanı sıra özel eğitim gerektiren bireylere ve bireylerin ailelerine rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sunar. Türkiye’de 81 ilde toplam 220 adet RAM hizmet vermektedir.” dedi.

 Konferansın sonunda Alaplı Meslek Yüksekokul Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Oturak katılımcılara teşekkür belgelerini takdim etti.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TEKNOLOJİ, BAĞIMLILIĞI”, KONFERANSI, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı