Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 16:21 Bu haber 8055 kez okundu
 
Telaffuz hatası
CHP il Başkanı Altun, Genel Merkez’de yaşanan krizi değerlendirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun “Kapının önüne koyarım” şeklindeki ifadesinin telaffuz hatası olduğunu söyledi. Baykal ve Sağlar’ın çıkışlarının da yanlış olduğunu ifade etti.
SİYASET Haberi
Telaffuz hatası

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) il Başkanı Ahmet Altun, genel merkezde son günlerde yaşanan krizle ilgili değerlendirmede bulundu.

Referandum sonrasında, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve Yalova Milletvekili Muharrem ince’nin çıkışları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da önceki akşam bir televizyon kanalında söylediği, “Kapının önüne koyarım” şeklindeki ifadesinin telaffuz hatası olduğunu söyledi.

“TELAFFUZ HATASI YAPILINCA YORUMLAR ARDI ARDINA YAPILD”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemek istediği ifadenin çarpıtıldığını belirten Altun,   

“Ankara’da İl Başkanları toplantısı yaptık. 81 il başkanı katıldı, 60’a yakın il başkanı konuştu, genel kanı yüzde 90’nın üzerinde kongrelerin zamanında yapılması ile ilgili deklarasyon yayınlandı. Zonguldak’a döndüğümüzde il başkanları toplantısını değerlendirmiştik. Deniz Baykal ile partimizin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 3.5 saat baş başa görüştü, bu görüşmeden sonra ne olduğunu bilemiyorum Deniz Baykal bir açıklamada bulundu. Ondan sonra Fikri Sağlar, ardından ise Muharrem İnce de açıklama yaptı. Sonunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ‘kapının önüne koyarım’ diye bir laf etti.

Aslında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemek istediği şuydu; ‘Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda alınan karar Parti Meclisi’ne getirilir buradan çıkan kararı Disiplin Kurulu’na getirerek ceza verilir verilmezdi’. Ama buradan bir kelime alındı Kılıçdaroğlu ‘astığı astık kestiği kestik tek başına diktatörce alınan bir karar’ gibi lanse ettiler. Bu şekilde bir telaffuz hatası yapılınca yorumlar ardı ardına yapıldı. Böyle bir kişiliğe sahip bir insan değil Kemal Kılıçdaroğlu, dediğim gibi telaffuz hatası oldu. Ama süreç devam ediyor, Ankara’da alınan karar devam ediyor. Kongreler zamanında olağan üstü kongre yapılacaksa tüzükte karar belli” dedi.

“DENİZ BAYKAL’IN AÇIKLAMASI ORTALIĞI ATEŞLEMİŞ OLDU”

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın açıklamalarını da değerlendiren Altun, “İl Başkanları toplantısının ardından Belediye Başkanları Ankara’da toplanacaktı. Bunun peşine STK’lar ile bir araya gelinecekti. Genel Başkanımız bir yol haritası çizdi kendine buna göre çalışma yapacaktı. Referandumda yüzde 48 oy çıktı, bu emanet oyların yüzde 23-24’ü bize ait değil. Biz yapacağımız çalışmalarla bunu nasıl artırabiliriz çalışmasını yapacaktık. Ama Deniz Baykal’ın açıklaması ortalığı ateşlemiş oldu. Bana göre yapılan açıklamalar hatalıydı. CHP’nin liderliğini yapan ve yapmaya aday insanlar saatlerce oturup konuşmalar yapacaklarına ferdi çıkışlar yapıldı. Birlikte konsorsiyum sağlanması gerekirdi. Parti açısından ‘kaos var’ diye ortaya atıldı CHP açısından iyi olmadı. Önümüzde seçim süreci var herkes aday olur delegeler oy verir vermez, demokrasinin kuralları çalışır. Kurultay delegeleri seçtiği sürece Kılıçdaroğlu başta kalır”  şeklinde yanıtladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Telaffuz, hatası, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı