google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 15:29 Bu haber 1534 kez okundu
 
TÜM TAKIMLAR 1. AMATÖR’E ÇIKABİLİR!
SPOR Haberi
TÜM TAKIMLAR 1. AMATÖR’E ÇIKABİLİR!

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu, Kemal Demir başkanlığında toplandı. Toplantıda ASKF Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç yer aldı. Toplantıda  2. Amatör Lig’in ve Süper Amatör Lig’in başlama tarihleri konuşuldu.

COVİD-19 nedeniyle ertelenen 2.Lig Amatör Lig’in kaderi belli oluyor. Pandemide normalleşme sürecine girilmesinin ardından Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Süper Amatör Küme'de kalan maçların oynanmasına karar verirken, 2.Amatör Lig’in ise tescili istedi.

SÜPER AMATÖR 25 TEMMUZ’DA BAŞLAYABİLİR

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve tertip komitesi üyeleri ASKF binası toplantı salonunda saat 14:00’da bir araya geldi. ASKF Başkanı Kemal Demir yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptıkları toplantı sonunda  Zonguldak Deplasmanlı Amatör Küme’nin, şu anki duruma göre, 25 Temmuz 2020 tarihinde başlamasına karar verdiklerini, ancak Zonguldak İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun son kararı vereceği söyledi.

Öte yandan, Başkan Kemal Demir, İkinci Amatör Lig için 3 önerileri olduğunu ve bu önerileri Türkiye Futbol Federasyonu’na sunacaklarını söyledi. TFF’nin öneriyi kabul etmesi halinde süreç daha net şekillenecek.

3 ÖNERİ SUNULDU

Zonguldak ASKF, birinci öneri olarak, liglerin iptali durumunda 2’nci Amatör Küme takımlarının sezon başında yapmış oldukları masraflar ve TFF’ye dönenen transfer ücretlerinin kulüplere geri ödenmesini,  ikinci öneri profesyonel liglerde olduğu gibi amatör külüpler içinde coronavirüs testi yapılarak 2’nci kümenin seyircisiz olarak oynatılmasını, üçüncü öneri olarak ise liglerin iptal edilmesi halinde 2’nci Amatör Küme takımlarının tümünün 1’nci Amatör Küme’ye çıkarılarak 2020-2021 futbol sezonunda 1’nci Amatör küme olarak oynatılması seçenek olarak sunulacak.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜM, TAKIMLAR, 1., AMATÖR’E, ÇIKABİLİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı