google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:13 Bu haber 586 kez okundu
 
TÜNEL ÇALIŞMALARI DURMADI
- Haberi
TÜNEL ÇALIŞMALARI DURMADI

Coronavirüs önlemleri kapsamında ara verilmeyen işler arasında bulunuyor Sahil Camii ve Mithatpaşa tünelleri inşaatları.

‘Çalışmalar durdu’ şeklinde yayılan şayiaların sebebi, tünelin ikinci makas semtinde bulunan giriş kısmında ‘Çalışma emaresi’ görülmeyiş.

Mithatpaşa T2 (uzun) tünelde (1.540 metre ve1.564 m) çalışmalar sürüyor.

Tünellerin ikinci makas mevkiinde roman vatandaşların bulunduğu tarafta çalışmaların pandemi dolayısıyla askıya alındığı, Bağlık mevkii tarafından sürdürüldüğü öğrenildi. Pandemi öncesi 190 olan işçi sayısının, pandemi önlemleri çerçevesinde azaltıldığı belirtildi.

1975 yılında gündeme gelip, ihalesi 2013’te yapılan Mithatpaşa tünellerinin ağzına yapılacak kavşak ve viyadükle birlikte Zonguldak’ın şehir içi trafik ve ulaşım sorununa katkı sağlaması bekleniyor. Toplam maliyetinin 126 milyon lira olan tünel bittiğinde Kilimli-Gelik-Çatalağzı- Filyos civarında modern bir yol yapılmış olacak.

Bilindiği gibi Kozlu Değirmenağzı tünel ve viyadüğü ile Sapça ve Üzülmez Tünelleri bitmiş, Kilimli Aslankayası tüneli gayri resmi olarak hizmete açılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜNEL, ÇALIŞMALARI, DURMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı