google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
20 Nisan 2015 - Pazartesi 08:16 Bu haber 4059 kez okundu
 
Türk Eğitim Sen, İş yeri Temsilciliği Eğitimi ve istişare yaptı
Zonguldak Öğretmenevi'nden memurlara seslenen Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Talih Geylan, “ Hangi partiye oy verirseniz verin. Hangi cemaatin, hangi dünya görüşüne ve hangi ideolojinin mensubu olursanız olun 7 Haziran’da devlet memurluğunu onaylayacaksınız. Cumhuriyet tarihinde en büyük kazanımımız olan iş güvencenize ya sahip çıkacaksanız yada peşkeş çekeceksiniz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Türk Eğitim Sen, İş yeri Temsilciliği Eğitimi ve istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi Zonguldak Merkez Öğretmenevinde düzenlenen İş Yeri Temsilciliği ve İstişare toplantısı yaptı. Töreni Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili adayı Yavuz Erkmen,  Türk Eğitimsen Teşkilatlandırma  sorumlusu ve Genel başkan Yardımcısı Talip Geylan, Gazi Üniversitesi öğretim görevlileri Sinan Demirtürk, Yılmaz Yeşil, Türk Kamu Sen Zonguldak Temsilcisi Kadir Bacıoğlu MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kransoy ve çok sayıda öğretmen katıldı.  

Bu seçim devlet memurunun referandumu olacak
Zonguldak Öğretmenevinde konuşan Türk Eğitim Sen Teşkilatlanma sorumlusu ve Genel başkan YardımcısıTalip Geylen, “ 17- 25 aralık tarihi-den sonra devlet memuruna karşı bir saldırı başladı. Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu çalışanının devlet güvencesinden memnun değilim diyor. Türk Kamu Sen bu tacize ve saldırıya karşı duran tek sendika.  7 Haziran’da seçim var. Bu seçim aynı zamanda devlet memurunun referandumu olacak.  Bütün devlet memurlarına Zonguldak’tan sesleniyorum. Hangi partiye oy verirseniz verin. Hangi cemaatin, hangi dünya görüşüne ve hangi ideolojimin mensubu olursanız olan 7 Haziran’da devlet memurluğunu onaylayacaksınız. Sadece birilerini ve bütçeye yönetecek iktidar seçmeyeceksiniz. Ey memurlar Cumhuriyet tarihinde en büyük kazanımımız olan iş güvencenize ya sahip çıkacaksanız yada peşkeş çekeceksiniz. Bütün devlet memurlarının 7 Haziranda oylarını sandığa yansıtırken bu açıdan değerlendirmenizi istiyorum” dedi. 

Bütün haksızlıklara hayır diyen tek sendika 
Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, “ Tarihsel süreci gözden geçirdiğimizde neden Türk Eğitim senli olduğumuzu ve neden sevdalı olduğumuzu ortaya çıkacaktır. Türk eğitim  Sen Apo davasında, Hizbullah, % 18’lik denge tazminatında,  Üyelerini sigorta yapan, KPSS hırsızlığını ortaya çıkaran, PKK terörüne 55 şehit veren akil adımlığına hayır diyen tek sendikadır. Türk Eğitim Sen Zonguldak özelinde valilerle mücadele eden Milli eğitim müdürüne kaktüs hediye eden, diğer milli eğitim müdürüne hak ettiği için odaları dar eden tek sendikadır. Türk bayrağı özgürce dalgalanıncaya kadar, PKK terörü bitinceye kadar, Acılım zırvası bitinceye kadar, TC’ler tekrar konuluncaya kadar eğitim de ana dil Türkçe oluncaya kadar,  Türkiye Türklerin oluncaya kadar ve şehitler bize haklarını helal edinceye kadar dilimizle, gönlümüzle, elimizle vuracağımıza  andolsun” dedi. 

Kıdem tazminatınızı verip istediğim zaman kapının önüne koyacağım diyor. 
Türk Kamu Sen Zonguldak İl Temsilcisi kadir Bacıoğlu, “ Biliyorsunuz 7 Haziran 2015 Türkiye Cumhuriyetinin olmazsa olmazı ve Türkiye Cumhuriyetinin kaderinin çizildiği bir gün olacak. Bu tarih kamu çalışanları içinde çok önemli bir tarih. Neden önemli bir tarih sayın Cumhurbaşkanının dilinden düşünmediği bir cümle için çok önemli. Cumhur başkanı her konuşmasında ilimizdeki en büyük kazanımımız olan iş güvencemize göz dikmiş durumda. Her fırsatta iş güvencenizi elinizden alacağım diyor. Siz artık çok olduğumuz kıdem tazminatınızı verip istediğim zaman kapının önüne koyacağım diyor. Buna çanak tutan bir memur sen adında ve kendini sendika olarak tabir eden ama bizlerce her şeyden memnun olan bir topluluk. Ama tüm bu söylemlerin karşısında Türk Kamu sen adam gibi dimdik duruyor. Ben buradan sesleniyorum ve böyle bir topluluğu karşınıza almayın. Siz bizim çalışma hayatımızdaki sorunları çözün bizde sizi sevelim ve sayalım. Ama bu iş güvenliğimize göz diktiğinizde ve uğraşmaya kalktığınızda bilin ki set olur karşınızda dururuz. Türkiye Kamu Sen’in her bir neferi o meydanları size dar eder. Hiçbir zaman mücadelemizde geri kalmayacağımızı, Türkiye Kamu Sen olarak kamu çalışanını hak ve menfaatlarını korumak adına her türlü şeyi yapacağımızı söylüyoruz ama Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünü adına canımız pahasına her türlü şeyi yapmaya hazırız. Bu böyle biline ve duyula” dedi. 


Giderken bıraktıklarımı şimdi yerinde göremiyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili adayı yavuz Erkmen, “ Seçilirsem ve hükümet olursak Türkiye Kamu Sen’in sesi olacağımın bilinmesini itiyorum. Zonguldak’ta altı yıl boyunca görev yaptım. Giderken bıraktıklarımı şimdi yerinde göremiyorum. Zonguldak’ın içinde bulunduğu duru içler acısı bir durum” dedi. Konuşların ardından Türk Eğitim Sen iş yeri Temsilciliği ve istişare toplantısına devam etti. Muhammet KARAPINAR


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk Eğitim Sen
Yorumlar
Haber Yazılımı