google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
27 Mart 2016 - Pazar 22:01 Bu haber 4315 kez okundu
 
Türk Eğitim-Sen’liler toplantıda buluştu
Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilciliği tarafından Öğretmenevinde teşkilat buluşması ve istişare toplantısı yapıldı. Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, teşkilat buluşması ve istişare toplantısına katılan herkese teşekkür ederek, Türk Eğitim-Sen olarak hiçbir olumsuzluğa boş ver demeyeceklerini ve susmayacaklarını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Türk Eğitim-Sen’liler toplantıda buluştu

Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilciliği tarafından teşkilat buluşması ve istişare toplantısı yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilciliği tarafından Öğretmenevinde düzenlenen istişare toplantısına Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören ve teşkilat üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, açılış konuşması gerçekleştirildi.

 

‘İHANETİ YAPANLAR MUTLAKA GÜNÜ GELDİĞİNDE HESABINI VERECEKLERDİR ‘

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak çıkar ve menfaat karşısında eğilmeden sendikacılık yapacaklarını dile getiren Bacıoğl: “Ülkemizin geldiği durum bugün ortadır. Bizlere açılım diyerek yutturulan çözülme ve ihanet süreci Türkiye Kamu-Sen’in defalarca yaptığı açıklamalar bugün ne yazık ki dedirtiyor bizlere. Evet, bugün ne yazık ki ihanet edenler bugün mücadele ediyorlar. Biz diyoruz ki sizleri sonuna kadar eleştirdik bugünde bu mücadelenin yanında sonuna kadar varız. Bu mücadelede hükümet ile beraberiz. Ama bu ihaneti yapanlar mutlaka günü geldiğinde hesabını vereceklerdir. Türkiye Kamu-Sen bilinmelidir ki bu ihaneti peşini bırakmayacaktır. Son iki Toplu sözleşmelerde yaşananları hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye Kamu-Sen demek ki hep ihanet formu peşinde olacak bu ülkede. Bizler vatan, bayrak sevdamızdan ve Türk Milletine olan aşkımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak her ortamda dile getiriyoruz. 450bin kişilik Türkiye Kamu-Sen ailesi ile Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ile gurur duyuyorum ve sizlerin de bu aile ile gurur duyduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü bizler çıkar ve menfaat karşısında eğilmeyen adam gibi dimdik duran ve sonuna kadar da adam gibi sendikacılık yapacağını söyleyen insanlarız” diye konuştu.

Bacıoğlu’nun ardından konuşan Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, istişare toplantısına katılan herkese teşekkür ederek sendika olarak haksızlığa asla taviz vermeyeceklerini dile getirdi.

Ören, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘SIBYAN OKULLARI DOĞRU DEĞİL DİYECEK KADAR ÇAĞDAŞ, BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜK DİYECEK KADAR DİNDAR BİR SENDİKAYIZ’

“Herkesin Müdür, Müdür Yardımcısı, İl Müdürü olduğu yerde bütün ünvanlarımız elimizden alınırken biz hala neden burada duruyoruz. Çünkü biz Müslümanız, çünkü biz Türk’üz. Biliyoruz ki rızkı Sayın Cumhurbaşkanı veya Başbakan değil alemlerin rabbi veriyor. Ve yine biliyoruz ki ümitlerin bittiği yerde türkün kudreti başlar. Böyle bir iman, böyle bir töre ve böyle bir tarihi olan bir anlayışı merkeze koyarak sendikacılık yapan tek sendika ve tek adrestir. İşte biz onun için Türk Eğitim-Senliyiz. Sendikal tarihçe olarak ana başlıkları gözden geçirecek olursak andımızı kaldırdılar, bizden başka kimin sesi çıktı. TC’ler kaldırıldı, bizden başka kimin sesi çıktı. Ana dilde eğitim başladı, bizden başka kimin sesi çıktı. Çözüm süreci denilen ihanet süreci başlatıldı, bizden başka kim karşı çıktı. Bizler kandan beslenenler diye suçlanırken ‘hayır bu çözüm süreci değil çözülme sürecidir’ diyerek yıllarca kim bağırdı, çağırdı. Peki, şimdi ne oldu kim haklı çıktı. Akil adamlar heyetine bütün sendika genel başkanları ayda 40bin lira maaşla balıklama atlarken bu ihanettir diyerek karşı çıkan Sayın İsmail Koncuk değil miydi? Akil adamlar Zonguldak’a geldiğinde onları eylemlerle titreten hangi sendikaydı? Elbette bizlerdik. Biliyoruz ki biz Türkler çok oluyoruz. KPSS hırsızlığını ortaya çıkaran, TUS sınavı ve polislik sınavlarında şaibe var diyen, PKK davasında müdahil olan, Hizbullah davasında müdahil olan tek sendikadır. Medrese gelsin diyorlar, biz hayır diyoruz. Tekke ve zaviyeler açılsın diyorlar biz hayır diyoruz. Müdürler alınırken defalarca eylem yapan tek sendikayız. 3600 ek gösterge isteyen, nöbet ücretleri konusunda da adaletli olunmasını isteyen tek sendikayız. Sıbyan okulları doğru değil okul öncesi eğitim akademik bir eğitimdir diyecek kadar çağdaş başörtüsü özgürlük diyecek kadar dindar bir sendikayız.”

‘HİÇBİR OLUMSUZLUĞA BOŞ VER DEMEYECEĞİZ, TESLİM OLMAYACAĞIZ, SUSMAYACAĞIZ’

“Şükürler olsun ki Tanrı dağı kadar Türk Hira Dağı kadar Müslümanız. Hayatın şerefle yaşaması gereken bir süreç olduğunu bunun dışında ki bir hayatın insani olmadığını bilen bir gelenekten geliyoruz. Bir sendika için şerefle yaşamak haksızlıklar karşısında adam gibi durmak ve hak mücadelesinden taviz vermemektir. Bugün siyaset ‘bütün ahlaki değerlerini bir kenara at, bana teslim ol, kendin için yaşa, seni makam sahibi yaparım borcunu da bana köle olarak öde, yalnızca iş güvencen ortadan kaldırılırken ses çıkarma, toplu görüşmelerde arkadaşlarını sat sokağa çıkma, andın kaldırılırsa kaldırılsın boş ver, Türk ismi bu coğrafyadan silinsin sesini çıkarma sen aldığın müdürlüğe, müdür yardımcılığı ve ihaleye bak. Ensar Vakfındaki olaylar için de bir kereden bir şey olmaz sözüyle bakan ağzıyla legalleştiriliyor’ deniyor. İşte bunların düzeni. Bu köhne düzeni lanetliyoruz. Bu sahte, bu yabancı ve ahlak dışı düzene hayır diyoruz.  Bu düzeni yıkmak için ya direneceğiz ya da hayır diyeceğiz. Hiçbir olumsuzluğa boş ver demeyeceğiz, teslim olmayacağız, susmayacağız. Şairin söylediği gibi; Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki Biz sussak tarih susmayacak. Tarih sussa hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Türk Eğitim-Sen vicdanın sesidir. Türk Eğitim-Sen ahlakın erdemin kalesidir. Türk Eğitim-Sen güven kapısıdır. Türk Eğitim-Sen aklın vücut bulduğu sendikadır.”

HABER: Aslı KİLCİOĞLU

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Eğitim-Sen’liler, toplantıda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı