İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Turpcu emeklinin yanında…
Turpcu emeklinin yanında…
Haber Detayı
29 Nisan 2015 - Çarşamba 15:50 Bu haber 2980 kez okundu
 
Turpcu adım adım geziyor..
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu beraberinde Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin ve partililer ile birlikte Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu’nu ve Anneler Derneği’ni ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Turpcu adım adım geziyor..

Tüm İşçi Emeklileri Derneğine yapılan ziyarette hiçbir siyasi partinin Zonguldak’ı düşünür bir çalışma yapmadığını fakat CHP’nin hazırladığı seçim beyannamesinin tamamen Zonguldak’ı düşünür bir çalışma olduğunu dile getiren Turpcu, “7 Haziran genel seçimlerine 40 günün altında bir zaman kaldı. İktidar bu dönmede oylanacak vazifelerini yaptılarsa tekrar vize alacak görevini yapmadıysa başka bir iktidar getirilecek. Zonguldak emekçinin başkenti olmaktan çıkmış artık emeklinin başkenti olmuştur. Yeni iş alanları açılmadığı içinde her geçen gün göç devam ediyor. Ülkemizde milyonlarca insan yoksulluk sınırının altındadır. Emeklilerimize 1500 TL maaş bağlayacağız. Köylerimiz çok büyük göç verdi, çocuklarımız diğer illerde çok düşük ücretlerle çalışıyorlar ve bayram göremiyorlar. Biz bu anlamda emeklilere her dini bayramda birer maaş ikramiye vereceğiz. Bunu noterden taahhütname ile emeklilerimize vaad ediyor. Taşeron ve asgari ücretle ilgili çok büyük yeniliklerimiz var. Kamudaki taşeron işçileri daimi statüye geçecek ama TTK Genel Müdürümüzün isteği üzerine ilk 100 günde 3200 işçi alacağız. Hiç geliri olmayanlara da kadınların hesabına her ay 720 TL para yatıracağız. Bizim somut ve söyleyeceklerimiz bunlar. AKP CHP MHP ayrımı yapmaya gerek yok. Burada Zonguldak’ı düşünen bir tek biz varız. Parti tutmayıp CHP’yi destekleyelim. Çünkü Zonguldak’ın ve ülkenin kalkınması için CHP’ye ihtiyaç var. Zaten bizim gibi somut projeler hazırlayan da kimse yok. Şuanda Zonguldak’ı düşünen tek parti CHP’dir. Tüm üyelerinizin de CHP’ye oy vermelerini istiyorum” dedi.

İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ
Emeklilerin artık insan gibi yaşamak istediğini dile getiren dernek başkanı Sarıoğlu, “Tüm işçi emeklileri adına hepinize teşekkür ediyoruz. Biz 10. ayda Genel Başkanımızla birlikte Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik. Ben Zonguldak Şube Başkanı olduğumu 149bin işçi emeklisinin olduğunu, çocuklarımızın diğer illerde köle gibi çalıştığını anlattım. Bu adaletsiz düzene son verilmesi için biz bunları anlattık. Biz Türkiye genelinde en çok emeklisi olan ve en çok kan kaybeden şehiriz. Yeraltında çalıştığımız için biz çok mağdur olduk. Biz emekliler olarak insan gibi yaşamak istiyoruz. Her iktidar kat sayı ile uğraştı emekli perişan olduk” ifadelerine yer verdi. 

TURPCU’DAN ANNELERE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu beraberinde Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin ve partililer ile birlikte Anneler Derneği’ne ziyaret gerçekleştirilerek Dernek Başkanı Nevin Aytaç ile görüştü.
7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde bugünü sivil toplum kuruluşlarına ayıran Turpcu, ziyarette yaptığı konuşmasında, annelerin her zaman unutulmaması ve en büyük sevgiyi hak eden kişiler olduklarını ifade etti. 
Nevin Aytaç, “Aday olduğunuzu duyunca çok sevindim. Her zaman yanındayız” ifadelerine yer verdi. 
Öte yandan ziyaret sohbet ortamında geçti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turpcu, adım, adım, geziyor..,
Yorumlar
Haber Yazılımı