TURPCU, İLÇE KONGRELERİNİ DEĞERLENDİRDİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
22 Ocak 2020 - Çarşamba 14:41 Bu haber 2778 kez okundu
 
TURPCU, İLÇE KONGRELERİNİ DEĞERLENDİRDİ
SİYASET Haberi
TURPCU, İLÇE KONGRELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 25 ve 26’ncı Dönem Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpcu yapılan CHP İlçe Kongrelerini değerlendirdi.
Yeni seçilen İlçe Başkan ve yöneticilerini tebrik eden 25 ve 26’ncı Dönem CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu; "Atatürk ve Cumhuriyet İlkeleri yolunda verecekleri mücadelelerinde başarılar." diliyorum.
Turpcu yaptığı açıklamada; "Şimdi sırada İl Kongresi var. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde CHP olarak, 16 Nisan 2017’de rejimin oylandığı Anayasa Referandumunda ise ‘Millet İttifakı’ olarak birinci olduğumuz Zonguldak’ta; Genel Merkezin tercihleriyle oluşan milletvekili listeleriyle girdiğimiz 24 Haziran genel seçimlerinde Edirne ile birlikte en yüksek oy kaybeden (-20) il olduk. 31 Mart 2019 Belediye Seçimlerinde yine genel merkezin tercihleriyle belirlenen Zonguldak Belediye Başkan Adayımızla, Giresun ile birlikte elindeki belediyeyi kaybeden il olarak; CHP’nin maalesef Türkiye’de her iki seçiminde de kaybeden ilk sıradaki ili oldu. Millet ittifakının oy kaybı da bu seviyelere yakın olmuştur. Hal böyleyken ilçe kongrelerimizin hiçbirinde apaçık ortada olan bu gerçek konuşulmadı, görmezden gelindi, üstünden utangaçça atlandı. Son Merkez İlçe Kongremiz ise, tamamen kişisel hesaplaşmaların gölgesinde, partimiz açısından daha da zor bir döneme gireceğimizin işaretlerini verdi. Ereğli’de Belediye hegemonyasına karşı, parti tabanının oluşturduğu kısmen ortak akılla oluşan yeni yönetim ile, Zonguldak’ın merkezinde Kilimli ve Kozlu ile birlikte en büyük kaybeden 3 ilçe başta olmak üzere ilçe örgütlerimizin; 24 Haziran ve 31 Mart bozgununun nedenlerinin irdeleneceği, başarısızlıkların ve sorumluların sorgulanacakları, başarılı olanların önlerinin kesilmeyeceği, birlik, beraberlik ve bütünlüğünü sağlamış, Zonguldak CHP’yi yeniden başarılı dönemlerine götürecek yeni bir il başkanını ve yönetimini seçmeleri için güçleri ve bunu başarabilecek inançlı delegasyonları vardır, başarmaları mümkündür. Yeter ki bunları dile getirirsem genel merkez beni ‘Belediye Başkanı ve Milletvekili Adayı’ yapmaz” korkusunu yaşamayalım. Sustuğumuzda ve mevcut yapıyla devam ettiğimizde ise olma ihtimali olanlar maalesef şunlardır; kurulan ve kurulmakta olan yeni partilerinde etkisiyle 24 Haziran’da kaybetme tehlikesi yaşadığımız 2’nci milletvekilimizi de kaybedebiliriz. Kaybettiğimiz belediyeleri Zonguldak Belediyesi başta olmak üzere bir daha geri alamayabiliriz. Emeğin başkenti Zonguldak’ın sosyal demokrat ve solc CHP’li arkadaşlarımızın cevaplayacakları sorular ve yapması gerekenler bunlardır, gerisi teferruattır. Başarmaları umudu ve saygılarımla.” dedi. 
Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURPCU,, İLÇE KONGRELERİNİ DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı