UÇAR, TOPU YÖNETİME ATTI
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 17:30 Bu haber 775 kez okundu
 
UÇAR, TOPU YÖNETİME ATTI
GÜNDEM Haberi
UÇAR, TOPU YÖNETİME ATTI

İnanış Gazetesi’nin sağlık iş kolunda yaşanan problemleri manşetine taşıması gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kanal Z ekranlarında Güne Merhaba programını sunan Murat Altay, İnanış Gazetesi’ne sağlık sorunlarını manşete taşıdığı için teşekkür etti. Altay açıklamasında, “İnanış Gazetesi’ni gerçekten tebrike etmek lazım. Zonguldak sorunlarını günlerce manşete taşıdılar. Önceliklerini sağlık olarak belirlediler. Çok da doğruydu. İnanış Gazetesi’nin bu duyarlı davranışından konuyu gündemde tutmasından dolayı da tebrik ediyorum. Ünal Demirtaş’a sorduğumuz soruları da manşete taşımışlar tebrikler, teşekkürler İnanış Gazetesi.” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden yaşanan Onkolog ve Nefrolog problemine ilişkin Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar açıklamalarda bulundu. Uçar açıklamasında, “ Bu noktada Haziran ayında bir adet Onkolog ataması olacak. Rektör hocayla yaptığımız görüşmeden Onkolog arkadaşların geleceğini ifade ettiler. Ama Ünal Demirtaş’ın dediği gibi üniversite ve devlet hastanesini göz ardı edip özel hastaneye yönlendirme olsaydı az önce söylediğim şeyler geçerli. Üniversite çok köklü bir üniversite.” ifadelerini kullandı.

 


“ATAMA YAPILACAK”

 


AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Onkolog sıkıntısına ilişkin açıklamasında, “Bu iddia doğru olsaydı Atatürk Devlet Hastanemizde poliklinik sayımız 3-4 binlerde. Oradaki yoğunluğu biliyoruz. Hatta il dışından bile hastaneye gelenler vardı. Üniversitemiz ile ilgili sıkıntı var. Yönetimiyle ilgili sıkıntı var bana göre. Orada Onkoloji bölümü ile ilgili bir takım sıkıntılar var. Bu konuda Sağlık Bakanımız ile görüştük. Bu noktada Haziran ayında bir adet Onkolog ataması olacak. Rektör hocayla yaptığımız görüşmeden Onkolog arkadaşların geleceğini ifade ettiler. Ama Ünal Demirtaş’ın dediği gibi üniversite ve devlet hastanesini göz ardı edip özel hastaneye yönlendirme olsaydı az önce söylediğim şeyler geçerli. Üniversite çok köklü bir üniversite. Burada verilen hizmetleri biliyoruz. Kaliteyi biliyoruz. O günde AK Parti iktidardı bu günde iktidar. Ayrımcılığın olması söz konusu değil. Bir yerde başarısızlık varsa bunun faturası hemen iktidara kesilemez. Orada yöneticiler de var. Siz programa hiç oranın yöneticilerini aldınız mı? Neden niçin bu sıkıntılar yaşanıyor diye. Onkoloji ve diğer bölümlerle ilgili gelişmeleri takip ediyoruz.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UÇAR, TOPU, YÖNETİME ATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı