UÇAR VE ALAN’DAN CADDE TURU google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
08 Mayıs 2020 - Cuma 16:09 Bu haber 3822 kez okundu
 
UÇAR VE ALAN’DAN CADDE TURU
SİYASET Haberi
UÇAR VE ALAN’DAN CADDE TURU

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan kent merkezinde incelemelerde bulunup esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Milletvekili Hamdi Uçar ve Başkan Ömer Selim Alan önümüzdeki günlerde startı verilecek olan sahil projesinin yapılacağı yerde incelemelerde bulunup, fikir alış verişinde bulundu.

Ardından Gazipaşa Caddesi üzerinde esnaf ve vatandaşla da sohbet eden Uçar ve Alan, sokağa çıkma yasağı öncesinde cadde üzerindeki yoğunluğa dikkat çekerek, vatandaşların özellikle sosyal mesafe kurallarına riayet edip, maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundular.

UÇAR: BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE BİR ÇARŞI TURU YAPTIK

Cadde gezisi ile ilgili bilgi veren AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, “Sayın Belediye Başkanımız ve arkadaşlarımızla birlikte malum süreçle ilgili geziyoruz, şehrimizde yapılacak yeni yatırım ve projelerle ilgili fikir alış verişinde bulunuyoruz, yerinde inceliyoruz, esnaf ve vatandaşlarımıza selam veriyoruz, hasbihal ediyoruz, beraber olmaya çalışıyoruz. Mübarek Ramazan ayı içerisinde sürecin daha huzurlu, daha mutlu bir şekilde geçebilmesi için beraber olalım istiyoruz. O yüzden Belediye Başkanımızla birlikte bir çarşı turu yaptık.  Bu rutin gezilerimizden bir tanesi zaman zaman Belediye başkanımızla biri araya gelip bu tip gezileri yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte şehrimizde yapılacak yatırımların inşallah startını vereceğiz. Hem bu projelerimizin yeri ile ilgili bir takım geziler yaptık”

“BANKALARIN BİRAZ DAHA ÇALIŞMA SÜRESİNİ UZATMASI LAZIM”

 Sokağa çıkma yasağı öncesinde caddelerdeki kalabalık ve bankaların da tedbir alması gerektiğine vurgu yapan Uçar, “Yarın sokağa çıkma yasağının başlaması ile birlikte halkımız ihtiyaçlarını karşılaması için caddelere indi, bankaların önleri oldukça kalabalık. Aslında uzun zamandır bundan şikayet edilen bir durum. Bunun ortadan kaldırılması lazım, bankaların biraz daha çalışma süresini uzatması, ya da personelinin artırılması gibi bir takım tedbirler alınması lazım. Bu da haliyle insanlarımız bankalardaki işlemlerini yapabilmesi için caddelerde kuyruk oluşturuyor. Buna tedbir alınması lazım. Bunun dışında ifade ettiğim gibi Cumartesi ve Pazar gününün sokağa çıkma yasağının olması münasebetiyle halkımız da ihtiyaçlarını karşılaması için hemen çarşıya inmiş durumda, hava da güzel ama sosyal mesafeye riayet ederek, herkesin maske ile bu ihtiyaçlarını karşılaması konusunda hassasiyet göstermesini istiyoruz” dedi.

ALAN: SOSYAL MESAFEYE DAHA DA RİAYET EDELİM

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da, sosyal mesafeye uyulması gerektiğini hatırlatarak, “Sayın vekilim özetledi biz de biliyorsunuz Pazartesi günü berber ve kuaförlerimiz hizmete tekrar başlayacaklar. Onlarla sohbet ettik. Maske dağıtımı, siper dağıtımı, temizlik ve akabinde de ekiplerimiz tarafından dezenfeksiyonları yapıldı. Vekilimle sahil projesine de baktık, Pazartesi günü de inşallah orada ticaret yapan 13 tane esnafımızı da çağırıp onları bu konuda bilgilendirip tebligatlarını vereceğiz. İnşallah Pazartesi gününden sonra sahil projesine başlıyoruz. Biliyorsunuz yer teslimini de yapmıştık. Şöyle bir çarşı turu atmış olduk. Tabi 2 günlük sokağa çıkma yasağının başlaması ile vatandaşlarımız haklı olarak ihtiyaçlarını karşılamak için çarşıdalar. Sosyal mesafeye dikkat ederek, ticaretin de artık normalleşme sürecine girdiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Biz sosyal mesafeye daha da riayet edelim diye dün emniyet güçlerimizle beraber geceden itibaren, özellikle banka önlerinde, Soğuksu ve Gazipaşa’da bariyerleme yaptık, biraz daha sosyal mesafeye dikkat ederek, tedbiri elden bırakmayarak, inşallah bayramdan sonra normalleşme daha da hızlanır umudu ile o günleri özlediğimiz için o günleri beklediğimiz için böyle bir hedef için uğraşıyoruz, inşallah o günler yakındadır diye dua ediyoruz”

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: UÇAR, VE, ALAN’DAN, CADDE, TURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı