Haber Detayı
14 Mayıs 2016 - Cumartesi 00:11 Bu haber 4777 kez okundu
 
ULUPINAR, “MAÇIN BURSADA OYNANMASINI KARŞI TAKIM İSTEMEDİ”
Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kızılcabölükspor-Zonguldak Kömürspor arasında gerçekleşecek Play-Off final maçının Çanakkale’de oynanması hakkında açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
ULUPINAR, “MAÇIN BURSADA OYNANMASINI KARŞI TAKIM İSTEMEDİ”

 AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak Kömür Spor ile Denizli Kızılcabölük spor arasında tarafsız sahada oynanacak olan karşılaşmanın Bursa ilinde oynanması konusunda karar verildiğini, ancak karşı takımın son anda Futbol Federasyonuna yaptığı başvuruyu geri çekmesiyle iptal edildiğini belirtti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar yaptığı açıklamada; ”Zonguldak Kömür Spor ve Denizli Kızılcabölük Spor arasında oynanacak final maçının federasyon tarafından Çanakkale de oynanmasına karar verilmişti. Her iki takımda bu final maçının Çanakkale de değil de Bursa’da oynanması için federasyona başvuru yaptılar. Bunun üzerine Zonguldak Kömür Spor Kulübü Başkanımız ve İl Başkanımız beni arayarak Bursa’daki saha için yetkililerle görüşmemi istediler. Ben de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve Bursa Sporun yetkilileri ile görüştüm. Cumartesi günü de aynı sahada maç oynanacağı ve üst üste iki maç oynandığı zaman saha zemininin bozulduğunu dile getirip, belli bir maliyeti olduğunu belirttiler.  Daha sonra beni kırmadılar ve hiçbir maddiyat talep etmeden maçın Bursa Stadında oynanması için izin verdiler. Zonguldak Kömür Spor ve Denizli Kızılcabölük Spor arasında oynanacak final maçı Bursa Stadında oynanacaktı. Fakat son anda Denizli Kızılcabölük Spor maçın Bursa da oynanması için yaptığı başvuruyu geri çekti. Bu nedenle Final maçının tekrar Çanakkale Stadında oynanmasına karar verildi. Bu durumu kamuoyunun bilgisine sunar, bütün hemşerilerimi ve Zonguldak Kömür Spor camiasını saygıyla selamlar ve final maçında Zonguldak Kömür Sporumuza başarılar dilerim. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUPINAR,, “MAÇIN, BURSADA, OYNANMASINI, KARŞI, TAKIM, İSTEMEDİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı