Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 08:51 Bu haber 7439 kez okundu
 
Ünlü Ressam Çelik 18.kişisel sergisini açtı
Ereğlili Ünlü Ressam Merzuka Çelik, Ereğli’nin objeleri ile geleneksel ve güncel yaşamından oluşan 18.kişisel sergisini açtı.
SANAT Haberi
Ünlü Ressam Çelik 18.kişisel sergisini açtı

Ereğlili Ünlü Ressam Merzuka Çelik 18.kişisel sergisini Zonguldak Devlet Görsel Sanatlar Galerisinde açtı. 
Serginin açılışını Zonguldak Valisi Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban gerçekleştirdi. Vali Ali Kaban, serginin hayırlı olmasını dileyerek Ressam Çelik’e başarılar diledi. Açılışın ardından Ressam Çelik, Vali Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban’a sergide yer alan eserleri hakkında bilgilendirdi. 
Sergiye, Zonguldak Valisi Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban’ın yanı sıra İş-Kur Müdürü Gönül Demirsu, Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Özmen, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Ahmet Güngör, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz ve davetliler katıldı.
Ereğlili Ünlü ressam Merzuka Çelik, gerçekleştirilen sergi ile ilgili yaptığı açıklamada: “18. sergimi açmış bulunuyorum.  Bu sergiye 20 tane resim ile katıldım. 16 yıllık sanat geçmişim var. Ereğli’nin yerlisi olduğum için daha çok Ereğli’de değişik yaşanılan köşeleri ve geleneksel ve güncel yaşamdan resimleri çalışıyorum. Natürmortlarımda da Ereğli’ye ait objelerden faydalanmaya çalışıyorum. Her ressamın bir imzası olduğu gibi benimde imzam sayılacak örtüler kullanıyorum ama bunları seçerken de kendi yöremize has örtüler kullanıyorum. Gözüme görünen herhangi bir şeyi yapayım diye bir iddiam yok” dedi.  Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merzuka Çelik
Yorumlar
Haber Yazılımı