Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 07:42 Bu haber 5782 kez okundu
 
Vali’den dondurma keyfi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Vali Ali Kaban’ın makam koltuğuna oturan Hüseyin Girgin İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Melek Kocasoy, kendisi ve arkadaşları için Vali Ali Kaban’dan dondurma ısmarlamasını istedi.
ÇOCUK Haberi
Vali’den dondurma keyfi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Valilik binası önünde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özberk, kurum müdürleri, siyasi partililer ve öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. 

“Onur duyuyorum”
Törenin ardından Hüseyin Girgin İlkokulu öğrencileri Vali Ali Kaban’ı ziyaret ederek, çiçek takdim etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Vali Ali Kaban’ın makam koltuğuna oturan Hüseyin Girgin İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Melek Kocasoy, öncelikle makam koltuğuna oturmaktan dolayı onur duyduğunu ve heyecanlandığını belirterek, “Günümüzdeki eğitim sisteminde özellikle kız çocuklarının okutulmasına çok önem verildiğinin farkındayım. Bu durum beni ve benim gibi kız çocuklarını mutlu ettiği bilmenizi isterim. Ayrıca, Sayın Valimiz Ali Bey’in, Zonguldak’ta eğitime verdiği önem ve okulumuza gönderdiği kitaplar için okulum adına teşekkür ederim” dedi. Daha sonra Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i telefonla arayan Kocasoy, okullarının bahçesinin düzenlemesi için gönderilen parke taşları için Başkan Akdemir’e teşekkür etti.

Vali dondurma istedi
Temsili olarak makam koltuğuna oturan Kocasoy, ardından Vali Kaban’dan kendisine ve arkadaşlarına dondurma ısmarlanması talebinde bulundu. Kaban ise Vali’nin Kocasoy olduğunu belirterek, talebinin karşılanacağını ifade etti. Daha sonra Kaban tarafından ısmarlanan dondurmalar temsili Vali Kocasoy ve arkadaşlarına ikram edildi. Makam koltuğunda dondurma yemenin keyfini çıkartan Vali Kocasoy, Özel Kalem Müdürü’nün notları arasına, okuluna futbol kalesi, basketbol potası ve spor salonunun düzenlenmesi konusundaki talebini eklettirdi.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23 Nisan, Zonguldak Valiliği
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali’den dondurma keyfi
Vali’den dondurma keyfi
Vali’den dondurma keyfi
Vali’den dondurma keyfi
Yorumlar
Haber Yazılımı