Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 18:30 Bu haber 3539 kez okundu
 
Vali Kaban'ın Bayram mesajı
Vali Ali Kaban 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
- Haberi
Vali Kaban'ın Bayram mesajı

Zonguldak Valisi Ali Kaban; Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün aydınlık yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Ulusça büyük bir sevinç ve coşku ile kutluyoruz.
Cumhuriyetimizin en önemli kurumlarından olan, milli irademizin birlik ve beraberlik duygularıyla temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama azim ve kararlılığının en önemli örneğidir.
Milletimiz Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla geleceğini belirleme hakkına sahip olmuş, Meclisimiz 23 Nisan 1920'de toplanarak aldığı tarihi kararlarla ülkesinin sahipsiz olmadığını tüm dünyaya duyururken, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunup kollanması ve bağımsızlık yolunda yürütülen çalışma ve çabaları yönlendirmiş,
Bağımsızlık mücadelesi veren milletimizin, ordumuzun umutlarını güçlendirerek zafere olan inancını, azmini, gücünü arttırmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm bunları yaparken bağımsız, özgür, egemen bir devletin de temelini oluşturmuştur.
Milli egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan eden Büyük Önder ATATÜRK, onlara duyduğu güveni, sevgiyi, değeri en güzel şekilde göstermiş, cumhuriyetimizin çocuklarımızın, gençlerimizin güvencesinde onların omuzlarında yükseleceğine, sonsuza dek yaşatılacağına olan inancını ortaya koymuştur.
Bizler de çocuklarımızın kendilerinden beklenen sorumluluk duygusuyla hareket ederek, Ülkemizin daha da gelişmesi, kalkınması yönünde her türlü çabayı göstereceklerine, önemli başarılarla geleceğimize yön vereceklerine yürekten inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer halkımızın ve en değerli varlığımız sevgili çocuklarımızın, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Kaban'ın, Bayram, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı