VALİ TUTULMAZ ve AVCI NEDEN SUSUYOR?
Haber
22 Eylül 2022 - Perşembe 17:45 Bu haber 2053 kez okundu
 
VALİ TUTULMAZ ve AVCI NEDEN SUSUYOR?
GÜNDEM Haberi
VALİ TUTULMAZ ve AVCI NEDEN SUSUYOR?

VALİ TUTULMAZ ve AVCI NEDEN SUSUYOR?

 

 

Ben ‘629 Adımlık Şehir’ derken; mecburiyet caddesi Gazipaşa’nın boyunu değil, ‘seçilmiş ve atanmışların idaredeki sığlığını’, ‘ödediği vergi kadar yatırım alamayışı’, ‘yiğitlerin değil, sorunların harman olmasını’ anlatmak istedim.  Halâ ‘Demokrat Gişe ile Emniyet Çocuk Şube arası mı?’ diye soranlar var. Fesüphanallah!

Plancı/pilavcı, seçilmiş/atanmış, Politikacı/politip, STK/tabela derneği, gazeteci/şantajcı vs. Tarif/tatbiklerin karıştığı birçok alan var. Liyakat ehlinin varlığı az olduğundan, hizmet ve laf üretme konusunda, yaşam kalitesi sürekli aşağı çekilir.

Önceki gün, “Zonguldak Kömürspor’un maçlarının Devrek’te oynanacağı” konusunda kulüp sözcüsünün sosyal medya hesabından bir serzenişine denk geldim. ‘Bu ayıp size yeter’ diyen  Şükrü Öztürk’ün ilk tehdidi değildi bu. Bir yıl önce (08.09.2021)de ‘CHP’liler seçim zamanı geldiğinde oy istemeye gelecekler’ diyerek, CHP’li meclis üyelerini eleştirmişti. 

 (Kendi zaviyesinden haklı. Siyasi yozlaşmadan kim etkilenmedi ki!)

Kömürspor’un maçlarının oynandığı ‘Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’ açık tribün istinat duvarı ve tribün inşaatı ihale edilmiş, çalışmalar başlamıştı. Dolayısıyla ‘risk’ olduğu için inşaat bitene kadar maçların Devrek’te oynanma kararı verilmiş.

Karar doğru. Sahadaki futbolcu/hakemlerin sağlığı kadar tribündeki seyircinin de sağlığı önemli değil mi?

Karar gereği, maçlar şehir stadında oynanırsa ‘federasyon hükmen(3-0)mağlup eder, Devrek’te oynanırsa (ki, sözcü Öztürk, aynı zamanda stadyumun şehir merkezinden çıkartılma fikrini de dolaylı olarak eleştiriyor) mağlup olma ihtimalini savunup, ‘sorumlu’ ilan edeceğini belirttiği ‘seçilmiş/atanmış/müteahhit’ sacayağına peşinen ‘bu ayıp size yeter’ diyor.

Basın Sözcüsü Öztürk kendi zaviyesinden haklı. Reklamını yapmanın yanında, görev/yetki alanı gereklerini yerine getiriyor.

Ancak, unutulmasın ki bu gibi açıklamalar aynı zamanda birilerini gıdıklar/kışkırtır. Bu açıklamalar sonrası sosyal medya üzerinden ‘taraftar’ kılıklı tiplerin ‘bu şehrin kavgası büyük olur’ diyerek, olayı başka taraflara çekmeye başlamıştır.

Akabinde ‘varyete/gösteri’ başlıyor. Önce, atanmışları temsilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü(GSİM) ‘iş yapımının tamamlanmasına müteakip maçlar oynanacak’ diyor. Ardından, ‘seçilmiş’  Zonguldak Belediye Başkanı ‘maçlar Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda oynanacak’ açıklaması yapıyor.

ZGSİM açıklamasında belirtilen ‘sorumlu yüklenici firma’ ise ortalıkta yok.

İhaleyi yapan yer ZGSİM. Peki, tribün istinat duvarı ve tribün inşaat işini Zonguldak Belediyesi mi yapıyor? Yüklenici firma Zonguldak Belediyesi mi?

Asıl önemlisi, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine’ seçilmiş ve atanmışları aynı potada buluşturup ‘hizmet/yatırımları’ yani ‘iş-oluş-hareketleri’ organize etsin diye geçilmedi mi?

Siyaset ile bürokrasinin, ‘fındık kabuğunu doldurmayan’ bir konuda; kamuoyu nezdinde ‘çarşı/Pazar’ olmasının nedeni nedir?

Siyasetin parti içi ‘rakip eksiltme’ taktik/teknik/saldırıları hadi neyse!

Ancak, ortada bir başlamış hizmet/yatırım var. Ortada ‘inşaat’ konusunda bir ‘risk/can güvenliği/tehlike’ söz konusu iken; nedir bu curcuna?

Alın size ‘nur topu gibi’ bir sorun daha. Boşuna demiyorum, ‘Zonguldak ödediği vergi kadar yatırım alamayan’ illerden biri. ‘Zonguldak, yiğitlerin değil sorunların harman olduğu il’ diye.

Durduk yerde ‘hizmet/yatırım’ söz konusu iken, yine ‘kısır çekişme’ nedeniyle; Zonguldak insanının yaşam kalitesine olumsuz müdahale ile moraller bozuldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’taki birinci dereceden temsilcileri olan Vali Sayın Mustafa tutulmaz ve AK Parti İl Başkanı Sayın Muammer Avcı bu konuda neden susuyor, anlamıyorum. Bu işler neden kamuoyunu ‘tedirgin’ ederek yapılıyor.

İnşallah, ‘sportif faaliyet’ sürecinde ‘risk’ oluşmaz.

YAZISI TURASI SİLİNMİŞ TİPLER!..

Acaip bir şehir Zonguldak. Her kafadan bir ses çıkıyor. Maroken koltuğa oturan seçilmiş veya atanmış olsun fark etmiyor. ‘Ben ne dersem o’ kafası peyda oluyor her nasılsa!

Aynı parti çatısı altında olup, dün seçilmek için kol kola dolaşanlar, seçildikten sonra ‘rakip eksiltmek’ adına en yakın arkadaşını ‘hain’ ilan edebiliyor, onlara ‘cami altı operasyonu’ adı altında ‘kumpas’ kurabiliyor.

Her gün ‘fitne/ficur’ mastırı yapan politip, yüz yüze geldiğinde ‘abim/kardeşim’ edebiyatı çerçevesinde ‘yazısı turası silinmiş kişi’ insafsızlığına bürünebiliyor. Bunlar ‘sistem üretmesi’ ve ‘fabrikanın yanlış üremleri mi?’ yoksa şahsiyetin cereyanda kalıp yamuklaşması mı?

Bir insanın yüzü hiç mi kızarmaz? Fitne/yalan/dalavere yaptığının farkında olmaz mı insan(!) Konkav aynaya da baksan, gördüğün siluet, bir şeyler düşündürmez mi insana!

Yalan makinasına bağlasan, 30 saniye sonra makine motor yakar.

Yoksa bazı insanların yediği içtiği; karşısındakini mal/enayi/bön görme konusunda bir yakıt/kan/ruh haline mi dönüşüyor?

Bence, Allah, bu tür insanları kategorilerinde öne çıkartıp, insanlara ‘örnek’  olarak görevlendirdi.

Cenab-ı Allah, bu tür insanların çokluğundan korusun.

 

ZONGULDAK’TA BU GÜN ‘SANSÜRE HAYIR’ ORGANİZASYONU

TBMM’nin açılışı ardından gündeme getirilecek olan ‘sosyal medya düzenlemesi’ aleyhindeki toplantılar hızlandırıldı.

Konu ile ilgili bu gün(23 Eylül Cuma) Zonguldak Maden Mühendisleri Odası’nda(saat:17.30) birçok meslek örgütü bir araya gelecek.

Konu ile ilgili Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu basına yönelik gelişmeleri görüşmek için  siyasi parti temsilcileri, STK ve basın mensuplarını davet etti.

Edindiğimiz bilgilere göre toplantıya Pınar Türenç (Basın Konseyi Başkanı), Misket Dikmen, Doğan Satmış, Atilla Gökçe, Cem Şenler, Ali Ayaroğlu, Gökhan Durmuş ‘TGS Genel Başkanı), Mustafa Eşmen, Meral Sarı, Dilek Gappi(İzmir GC) Kemal Aktaş (Parlamento Muhabirler Dernek Başkanı), Murat Şahin, Coşkun İncekara, Turgay Türker (Ekonomi MD), Foto Muhabirleri Derneği temsilcisi katılacak.

 

KİLİMLİ GÜZERGAHINA   DİREK MİNİBÜS KONDU

Dün vatandaşlardan gelen istek üzerine ‘Zonguldak-Kilimli arası yeni tünellerle 5 dakikaya indi ancak, vatandaş yine eski yoldan taşınıyor’ eleştirisi yapmıştık.

Konu ile ilgili Zonguldak Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Dostum Osman Bahar’la görüştük. Bahar, ‘konu İl trafik Komisyonunda’ demişti.

Dün dostlar aradı, ‘yazdın oldu. İnşallah, diğer yazdığın sorunlarda böyle çabuk hallolur’ dedi. Ben de ‘Keramet bende değil, dostum Bahar’da’ dedim.

Velhasıl-ı kelam, Zonguldak-Kilimli güzergâhına şimdilik sabah: 11.30, akşam:18.00 olmak üzere iki sefer konmuş. Tünellerden geçip, beş dakikada Kilimli’ye gidecek. Yeter mi? Vatandaşın yapacağı müracaata göre artış olacağı söylendi.

Gelelim olayın hem matematik hem psikolojik yanına.

Kilimli minibüs durağında evvelden 60 minibüs varmış. İşler kesat gitmeye(yolcu azalmaya) başlayınca 30 minibüse düşürülmüş, Şimdi ise mevcut 30 minibüs münavebeli olarak çalışıyormuş.

Yollar ne kadar güzelleşip kısalsa da ‘müşteri sayısı’ aynı.

Dolayısıyla, şoför esnafında hak vermek lazım.

Hayırlı yolculuklar efendim.

ENERJİ BAKANI DÖNMEZ VE İBRAHİM DENİZCİER

 

Eneji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Taşkömürleri Kurumu(TTK) Amasra Müessesesinde çalışan madencilerle bir araya geldi. Ziyarette politikacılar, bürokratlar ve sendikacılar bulunmuş. Bence konunun en önemli tarafı, Bakan Sayın Dönmez’in maden ocağına girdiği üniversite yıllarını anlatmasıdır.

“Ocağa ilk olarak üniversite 3. sınıfta okurken, bir teknik gezi için Armutçuk’ta girdik. Ocağa indik, gezdik, dolaştık. Belki elimizi kömüre bile sürmedik. Çıktığımızda birbirimize baktığımızda, birbirimizi tanıyamaz hale gelmiştik. Şimdi, işçi kardeşlerimiz 8 saat orada uğraşıyor. Başkaları ne derse desin, kömürün karası, altının sarısından daha değerli benim için” İşte budur.

Sayın Bakan’ın anlattıklarıyla aklıma Türk-iş Genel Başkanlarından Merhum İbrahim Denizcier geldi.

Zonguldak’taki gezisinde ‘Zonguldak’a gelen seçilmiş ve atanmışları maden ocağına sokun, gerisine karışmayın’ demişti.

Çünkü, madenciyi ocakta gören, ocak şartlarını yaşayan kim olursa olsun, maden ve madencinin hakkını vermekten imtina etmez. Maden ve madencinin hakkını savunmak için her zaman hazır ve nazırdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, TUTULMAZ, ve, AVCI, NEDEN, SUSUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı