İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Şehri tekrar Başkan...
Şehri tekrar Başkan...
Haber Detayı
20 Nisan 2015 - Pazartesi 08:04 Bu haber 3616 kez okundu
 
Vatan'ın adayları tanıtıldı..
Vatan Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Milletvekili Aday tanıtım programı gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
 Vatan'ın adayları tanıtıldı..

Vatan Partisi Zonguldak İl Başkanlığının Milletvekili Aday tanıtım programı Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Şemsi Denizer Konferans Salonunda yapıldı.
Aday tanıtım programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Vatan Partisi Zonguldak İl Başkanı Savaş Oruç yaptı. Oruç: “Bugün 5 adayımız Zonguldak kamuoyunda Zonguldak’ın ve Türkiye’nin sorunlarını çözmede ne kadar yetkin ve aynı zamanda diğer siyasi partilerin adaylarından farkımızı anlayacaksınız. Bizim Vatan Partimizin, üstünlüğümüzün ve aynı zamanda yaparız dediğimiz zaman yapacağımızın göstergesidir. Önümüzde görevler sil selesi duruyor. 1 Mayıs’ı Türk-İş Zonguldak’ta kutlama kararı aldı. Bugün buradaki coşkuyu kendimiz görev bilincimizle katılmayı hedefleyeceğiz. Şimdiden gazamız mübarek olsun” dedi.
Ardından konuşan Vatan Partisi 4. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Uslubaş, zamanın vatana sahip çıkma zamanı olduğunu belirtti. Uslubaş: “Zaman Vatan’a sahip çıkma zamanıdır. Burada güçlenerek yoluna devam eden Vatan Partisinin aday tanıtım ve üye katılın toplantısını yapıyoruz. Vatan’a güç veren yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatan Partisi mutlaka meclise girmelidir. Ülkemizin bölünmemesi, siyasi ve ekonomik krizden çıkması için meclise girmelidir. Türkiye’nin geleceği Vatan Partisi’nin elindedir. Bu gidişatı değiştirecek tek parti Vatan Partisi’dir. Bu baharda Türkiye aydınlığa kavuşsun. Vatan Partisi, çalışma hayatına ilişkin 100 maddelik bir program açıkladı. İşsizden çalışana, memurdan emekliye kadar her kesimin sorunlarına yönelik çözümler ortaya konuldu. Bunlardan birkaç tanesini açıklıyorum. Türkiye’nin kanayan yarası olan taşeron işçiye kadro müjdesi veriyoruz. Emeklinin namerde muhtaç edilmeyeceğinin sözünü veriyoruz. Emeklilikte yaşa takılanların sorununa çözüm bulacağımızın sözünü veriyoruz. Asgari ücret artırılacak, ilk etapta net bin 500 TL olacaktır” diye konuştu. 
Vatan Partisi 3. sıra Milletvekili Adayı Remziye Köse ise Vatan Partisi’nin iktidara aday olduğunu söyleyerek: “Ülkemiz bugün mevcut iktidar tarafından çok vahim ve karanlık bir noktaya getirildi. Muhalefet Partilerine bakıyorum derde derman olacak halde değiller. Atatürk’ümüzün kurduğu laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti parçalanmak ve yok edilmek isteniyor. Halkımız son 10 yılda hızla yoksul ve işsiz bırakıldı. Bütün korkunç gidişata son vermek için Vatan Partisi iktidara adaydır. Atatürk’ün yaptığı gibi kurtuluş mücadelesi vermek zorundayız. Vatan Partisi Atatürk’ün Kuva-yi Milliye hareketidir. Gazamız mübarek olsun” dedi. 
Vatan Partisi 2. sıra Milletvekili Adayı Ali Seydi Tatar, Zonguldak’ın şansız bir şehir olmadığını devlete bir şeyler kazandıran bir şehir olduğunu söyledi. Tatar:  “Zonguldak bundan daha önce çok daha gelişmiş bir şehirdi, kamu işletmelerinde 150 bin çalışan vardı. Bir sürü kamu fabrikası vardı. Bugün Zonguldak’ta bunların hiçbirisini göremiyoruz. Çünkü kamu kurumlarının çoğu özelleştirildi. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na baktığımız zaman da üretim yapılıp yapılmadığı belli değil. Yakınına gidip takip etmek lazım. Artık umut da kalmadı, Zonguldak artık tamamen mum gibi söndü. 1980 yılı sonrasında ekonomik politikaları sonucunda Zonguldaklılar buradan göç etmeye başladılar ve bu göç halen devam ediyor. Bunun nedeni ilimizde işsizliğin giderek artmasıdır. Zonguldak şanssız bir şehir değil, devletin sırtında kambur durumunda da değil. Her dönemde devlete bir şeyler kazandıran bir şehir. Ben bütün bu olanları oturup bir köşeden izleyemezdim. Devlet beni yetiştirmişti, 40 yıllık bir deneyimim vardı. Bu deneyimleri aktarmam gerekiyordu. Ülkemin bugünkü geldiği durumda güven ve cesaret ile içerisinde yer alabileceğim parti Vatan Partisi’dir” şeklinde konuştu.
Vatan Partisi 1. sıra Milletvekili Adayı Naci Beştepe ise Vatan Partisi, vatanın oyunu alarak iktidara geleceğini ifade ederek: “Vatan Partisi milletimizin ezilen ve ayaklar altına alınan onurunu tekrar kurtaracaktır. Türklük ve Türk milleti ayaklar altına alınamaz. Biz Türk milletini tekrar göklere çıkartacağız. Bu parti daha binde 5 oy oranı varken Avrupa’da kök söktürdü. Bugün bize Ermeni soykırımı yaptığımızı belirtenlerin yüzüne bu kararlarını tekrar çarpacağız. Yüzüne çarpılacak olan daha başkaları da var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en üst kademesinde bulunanlar Avrupa Parlamentosu soykırım kararını onayladığı zaman ‘Bir kulağımızdan girer diğer kulağımızdan çıkar’ diyemez. Devletin sorumlusu bu millete yapılan hakareti önemsenemezlik edemez. Biz bunları da onların yüzüne çarpacağız. Ben Talat Paşa Komitesi’nin bir üyesiyim, ben Mustafa Kemal’in ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir askeriyim. Bu ülke bu güne kadar iktidarı birilerinin vasıtası ile Amerika’nın elinden aldı. Bundan sonra da Vatan Partisi, Türk milletinin kararı ile iktidar olacaktır. Ülkeyi vatandaşı ile birlikte yürütecektir. Vatan Partisi özlü bir partidir. Vatan Partisi kadroları bu ülkenin sorunlarını bilen ve çözümleri üzerinde çalışan kadrolardan oluşmaktadır. Vatan Partisi, vatanın oyunu alarak iktidara gelecektir. Bildiğiniz gibi Türk İş, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Zonguldak’ta kutlayacak. Biz Vatan Partisi olarak o meydanlarda olacağız, bütün kardeşlerimizi 1 Mayıs’ta Zonguldak’a bekliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Vatan Partisine üye olanlara rozetleri takıldı. Ardından Vatan Partisi Zonguldak Milletvekili Adayları ve parti üyeleri ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ diyerek yürüdüler. Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatan Partisi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 Vatan'ın adayları tanıtıldı..
 Vatan'ın adayları tanıtıldı..
Yorumlar
Haber Yazılımı