İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BEÜ Devlet Konservatuvarı CSO’da
BEÜ Devlet Konservatuvarı CSO’da
Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 20:48 Bu haber 3958 kez okundu
 
Vizyonda bu hafta
Türkiye’de bu hafta vizyona giren 5’i yerli 10 filmden sadece “Kuzular Firarda”, “Ejder Yuvası”, “Polis Akademisi: Alaturka” ve “Senden Bana Kalan” Zonguldaklı sinemaseverlerle buluşacak.
SANAT Haberi
Vizyonda bu hafta

Sinema salonlarında gösterimi devam eden filmler arasına bu hafta 4 yeni film eklendi. “Kuzular Firarda”, “Ejder Yuvası”, “Polis Akademisi: Alaturka” ve “Senden Bana Kalan” beyazperdedeki yerini alırken, “Aşk Olsun”, “Hızlı ve Öfkeli 7”, “Kocan Kadar Konuş” ve “Piramitin Laneti”nin gösterimi devam ediyor. 
Yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu’nun üstlendiği, başrollerinde Mehmet Ali Erbil ve Yolanthe Cabau ikilisini izleyeceğimiz yerli yapım bir film olan “Polis Akademisi: Alaturka”da Peker Açıkalın, Sümer Tilmaç, Elvin Levinler de rol alıyor. Beyaz perdedeki yerini dün alan komedi, polisiye türündeki filmde, Polislik mesleği ahlakını ve iş disiplinini taşımayan herkesin polis akademisine alındığı bir hikaye anlatılıyor. Akademi’nin disiplinli Müdür Muavini Beton Haşmet söz konusu durumu düzeltmek için çabaladıkça başına yeni çoraplar örerken kontrolü de iyiden iyiye kaybetmeye başlar. Polis Akademi’si öğrenciler için daha keyifli bir ortama dönüşürken, Haşmet bu durumu tersine çevirebilecek midir?
Sinemaseverlerin beğenisine sunulan bir diğer filmse, yine yerli yapım bir film olan “Senden Bana Kalan” dün vizyona girdi. Abdullah Oğuz’un yönetti filmin başrollerini Neslihan Atagül ve Ekin Koç ikilisi paylaşırken, Wilma Elles, Sabri Özmener ve Doğa Konakoğlu da filmde rol alıyor. Romantik türündeki filmde, çocukluğunda anne ve babasız kalan, bu nedenle de büyükbabasının mirası sayesinde yokluk çekmeden şımarık bir şekilde büyüyen Özür’ün, 18 yaşına girdiği gün mirası alabilmesi için vasiyetnamede yazan bir şartı yerine getirmek zorunda kalmasını ve bu şart nedeniyle değişen hayatını anlatıyor. Özgür, Çanakkale’nin Adatepe köyüne taşınarak burada bir yıl geçirmezse mirasın sadece küçük bir kısmını alabilecektir. Ancak yeni hayatına adapte olmaya çalışan Özgür bir sürprizle karşılaşacaktır. 
Beyazperdede bu hafta izleyiciyle ulaşan diğer bir filmse, Mark Burton ve Richard Starzak ikilisinin yönettiği “Kuzular Firarda” vizyondaki yerini dün aldı. Animasyon, aile türündeki filmin seslendirmelerini ise, Omid Djalili, Andy Nyman, Justin Fletcher, John Sparkes ve Richard Webber yapıyor. Senaryosu Mark Burton ve Richard Starzak’a ait olan filmde, çiftlik hayatından iyice sıkıldıkları için kaçan Shaun ve arkadaşlarının maceralarını anlatılıyor. 
Sinemaseverlerin beğenisine sunulan bu haftaki son filmse, Yuefeng Song’ın yönettiği “Ejder Yuvası” beyazperdedeki yerini dün aldı. Fantastik, animasyon türündeki filmin orijinal dildeki seslendirmesi ise Bianca Collins, Blythe Auffarth ikilisine ait. Popüler video oyunundan uyarlanan filmde, uzun süre boyunca elfler ve canavarların savaşlarına sahne olan Altera ülkesinde sağlanan barışın kara ejderin uyanmasıyla bozulmaya başlamasını anlatıyor. Efler ve insanlar huzuru sağlamak için güç birliği yaparak ejderi yuvasında yok etmelidir. 
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Film, Sinema, Kusular Firarda, Ejder Yuvası, Polis Akademisi Alaturka, Senden B
Yorumlar
Haber Yazılımı