Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 20:53 Bu haber 4175 kez okundu
 
Vizyonlarda bu hafta
Türkiye’de bu hafta vizyonlara giren 3’ü yerli, 12 filmden sadece “Limonata”, “Maymun Prens”, “Mihrez: Cin Padişah” ve “Öğrenci İşleri” Zonguldaklı sinemaseverlerle buluşacak.
SANAT Haberi
Vizyonlarda bu hafta

Sinema salonlarında gösterimi devam eden filmler arasına bu hafta 4 yeni film eklendi. Limonata”, “Maymun Prens”, “Mihrez: Cin Padişahı” ve Öğrenci İşleri” beyazperdedeki yerini alırken, sadece “Kuzular Firarda”, “Ejder Yuvası”, “Polis Akademisi: Alaturka” ve “Senden Bana Kalan”nın gösterimiyse devam ediyor. 
Yönetmenliğini sevilen oyuncu Ali Atay’ın üstlendiği, başrolünde Serkan Keskin’in oynadığı yerli yapım bir film olan “Limonata”da Ertan Saban, Funda Eryiğit, Luran Ahmeti, Ciguli’de rol alıyor. Beyazperdedeki yerini dün alan dram, komedi türündeki filmde, farklı kültürlerden gelen ve birbirlerini hiç tanımayan iki kardeşin, ortak noktalarda buluşabileceklerini izleyeceğimiz bir yol hikayesini anlatılıyor. Yurtdışında yaşayan ve eski bir tır şoförü olan Suat, ölümcül bir hastalığa yakalanır. Oğlu, Sakip’i yanına çağırarak ölmeden önceki tek arzusunu yerine getirmesini ister. Suat, Sakip’in hiç tanımadığı ve varlığından dahi haberi olmadığı kardeşini bulmasını ister. 
Sinemaseverlerin beğenisine sunulan bir diğer filmse, yabancı yapım bir film olan “Maymun Prens”, önceki gün vizyondaki yerini aldı. Jamel Debbouze tarafından yönetilen animasyon türündeki filmin orijinal dildeki seslendirmeleri, Youssef Hajdi ve yine Jamel Debbouze ait. Günümüzden 2 milyon öncesini konu alan filmde, bir maymun sürüsünün varisi olanEduard’ın tek kolunu kullanamadığı için yuvasından sürgün edilmesini ve ormanda tanıştığı başka bir maymun olan Ian ile tanışarak, hayata karşı verdikleri mücadeleyi anlatılıyor.  
Beyazperdede bu hafta izleyiciyle ulaşan bir diğer filmse, Doğa Can Anafarta’nın yönettiği “Mihrez: Cin Padişah” vizyondaki yerini dün aldı. Başrolünde Melisa Toros’u izleyeceğimiz korku, gerilim türündeki filmde, Tarık Ündüz, Doğa Konakoğlu, Leyla Yüngül ve Haldun Boysan’da rol alıyor. Filmde, bir cin çağırma seansı sonrasında yaşanan felaket dolu olaylar anlatılıyor. Doğum gününe az bir süre kalan Betül’ün en yakın arkadaşları bu harikulade günü kamp yaparak kutlamayı ister. Şafak, bu güzel güne farklı bir heyecan katmak için cin çağırmayı teklif eder. Ancak gurup olacaklardan habersizdir. 
Sinemaseverlerin beğenisinde sunulan bu haftaki son filmse yerli bir yapım olan,  Talip Karamahmutoğlu’nu yönettiği “Öğrenci İşleri” beyazperdedeki yerini dün aldı. Kamuran Süner’in yazdığı filmin başrollerinde Fırat Tanış oynarken, Murat Akkoyunlu, Bora Akkaş, Yeliz Şar ve Bülent Çolak’da rol alıyor. Komedi ve gençlik türündeki filmde, babadan kalan dershanesini güçlükle işleten Kısmet’in, müteahhit kardeşi İsmet ile arasında geçen bir hikaye anlatılıyor. İsmet dershaneyi satın almak isterken, tüm gücüyle direnen Kısmet ile iddiaya girer. Peki iddiayı kim kazanacak ve dershaneyi ayakta tutacak? Cevabı sinemalarda. 
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: sinema
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vizyonlarda bu hafta
Vizyonlarda bu hafta
Vizyonlarda bu hafta
Vizyonlarda bu hafta
Yorumlar
Haber Yazılımı