YAKIŞTIRAMADIK... google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:34 Bu haber 5441 kez okundu
 
YAKIŞTIRAMADIK...
SİYASET Haberi
YAKIŞTIRAMADIK...

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Meclisi Grubu , Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın Belediye Yemekhanesinde verdiği iftar yemeğine tepki gösterdi.
Meclis Grubundan yapılan açıklama şu şekilde; “Zonguldak halkı salgın sebebi ile hastalıkla, ölümle, işsizlikle yoksullukla mücadele ederken sorunları çözmek yerine yeni sorunlar yaratan Belediye Başkanı Ömer Selim ALAN’ın İçişleri Bakanlığı genelgesine rağmen AKP’lilere Belediye yemekhanesinde, belediye çalışanlarının servis ettiği iftar yemeği vermesini şehr-ül emin sıfatına ve doktor kimliğine yakıştıramadık! Kamu kurumunun basık tavanlı, kapalı yemekhanesinde, kamu parası ile, kamu çalışanlarının servis ettiği bir iftarda oruçlarını açtılar, AKP’li milletvekilleri, İl Başkanı, Kozlu, Kilimli ve Zonguldak Belediye Başkanları, meclis üyeleri…
Şoförleri, korumaları da yan masada…
Allah kabul etsin. Bir tek Merkez İlçe Başkanı yokmuş, halkına saygı bir tek onda var olsa gerek! Halka son 3 ay boyunca sadece ve sadece “evde kal Zonguldak” diyen sayın Başkanın aynı gün 8 gencimizin benzer şekilde genelgeye aykırılık sebebi ile cezalandırılmasına sessiz kalması, 3 Kasım 2002’den bugüne süren AKP’nin “kendine müslüman” yönetiminin Zonguldak’ta tezahür etmiş şeklidir.
Konu 8 tane genç olunca cezanın alasını kesenler bakalım bu toplu yemek masasına ne ceza kesecekler?
Adında Adalet olan bir partinin temsilcilerinin yaptığı bu ikili tutum ve davranışın halktaki karşılığı en kısa tanımlama ile “saygısızlık”tır. İçişleri Bakanlığının genelgesine aykırı olan bu olay karşısında şu ana kadar sessiz kalarak hiç bir işlem tesis etmeyen sayın Zonguldak Valisinin ve sayın Zonguldak İl Emniyet müdürünün Devlet’i ilde en üstten temsil eden kimlikler olarak Zonguldak halkına açıklamaları gereken bir ironi var, halk adına soruyor ve izliyoruz: Polis evinden orijin aldığı iddia edilen ve sonradan gerçek olmadığı da ispat edilen bilgilerle, sağlık çalışanlarına “biz size yemek verdik, siz birbirinize bulaştırdınız” diyerek virüsle yemeği birleştirebilen sizler, AKP’li yöneticilerin bu iftar yemeği için ne işlem yaptıracaksınız?
Sayın Sağlık Bakanı’nın da dediği gibi ya “iftarda birbirlerine tuz yerine virüs ikram etmişlerse”…
İşte size halkın ödediği vergilerle yapılan bir yemek! İşte size genelgeye aykırı bir toplu etkinlik! İşte size toplum sağlığını tehdit eden bir davranış! Halk için bir iki kelime de olsa açıklama yapmayacak mısınız? Zonguldak halkı için bu adaletsizliği, vurdumduymazlığı, hukuk tanımazlığı, ayrımcılığı, eşitsizliği izliyoruz..!
• Yasaktan bunalmış 8 heyecanlı gencimiz için,
• Cebinde ekmek parası yokken çalışmak zorunda olduğundan sokakta ceza yiyenler için,
• Ölüme meydan okurken hedef yapılan sağlık çalışanları için,
• Belediye zabıtası tek bir denetim yapmayınca oluşan fahiş fiyatlar yüzünden cüzdanı marketlere teslim edilen emekliler için, • Salgın boyunca malları elinde çürütülen pazarcılar için,
• İşsiz kalanlar için, ücretsiz izine çıkartılan emekçiler için izliyoruz…
Biz izliyoruz… Ama şunu da çok iyi biliyoruz, “sükut ikrardan gelir…”

Halkın sorunlarını çözmek için seçilenler, halkın sağlığını korumak için konulan kurallara ilk önce uymak zorunda olanlardır. Devletler halkı için vardır, hali ile devlet görevlileri de…
Bu tabloda o iftar yemeğinde buluşan AKP’lilere sözümüz, “size yakışan izolasyondur”, süresini de çok yakında demokratik Zonguldak halkı belirleyecektir..!
Zonguldak halkına saygıyla…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAKIŞTIRAMADIK...,
Yorumlar
Haber Yazılımı