0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 16:53 Bu haber 10446 kez okundu
 
Yapılan zamlar vatandaşı mağdur ediyor
EKONOMİ Haberi
Yapılan zamlar vatandaşı mağdur ediyor

   Kozlu Halk otobüsleri firması ulaşıma zam yaptı. Yeni tarifeye göre, Zonguldak - Kozlu 2,50 TL olurken, Zonguldak - Tıp Fakültesi 2,80 TL'ye yükseldi.
    Zammın ardından açıklama yapan, Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu; "Kozlu'ya Dolmuşlar 2 TL'ye giderken nasıl oluyor da Halk otobüsleri 2.5 TL oluyor"diye sordu. 
Topaloğlu'nun açıklaması şu şekilde;
    Kozlu belediyesi uygulamaları vatandaşı çileden çıkardı. Belediye ulaşım hizmetlerinde toplu taşımada vatandaşın soyulmasına Meclis kararlarıyla imza atıyor. Kozlu'ya Dolmuşlar 2 TL'ye giderken nasıl oluyor da Halk otobüsleri 2.5 TL Oluyor, üstelik dolmuşlar daha uzun mesafe yol kat etmektedirler. Kozlu belediyesi zaten 6 ay önce halk otobüs fiyatlarına astronomik zamlar yapmış. Şimdide çaktırmadan halkın tepkisini azaltmak için 2.35 TL olan Kozlu-Zonguldak 2.50 TL, Zonguldak-Tip fakültesi 2.60 TL'den 2.80 TL'ye çıkarılmıştır. Kozlu belediyesi Geçmiş zamlarını geri alması gerekirken yeni zamlar yaparak vatandaşı mağdur etmiştir. Şimdi soruyoruz Kozlu Belediyesi Halk için mi Yoksa birilerine Rant için mi çalışmaktadır. Zaten taşımada bir çok şikayet olan halk otobüsü taşımaları bu zamlarla vatandaşı daha da mağdur etmiştir. Kozlu belediyesini bir kez daha uyarıyoruz bu zamlar yine meclis kararıyla geri alınmalıdır. Aksi taktirde bu zamların iptali için yargıya başvuracağız.
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yapılan, zamlar, vatandaşı, mağdur, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı