0
Haber Detayı
04 Ağustos 2018 - Cumartesi 08:00 Bu haber 2477 kez okundu
 
‘YAZ GELDİ ÖDENEK GİTTİ’
GÜNDEM Haberi
‘YAZ GELDİ ÖDENEK GİTTİ’

* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak’ta açık söz verdi
  Bu yıl tüneller açılacak ve araçlar tünellerden gidecek’’ dedi. 
* Zonguldak İli Kalkınma ve  Yardımlaşma Derneği Başkanı  Necati Başar, ‘Ödenek eksikse ödenek sorun değildir.’ 
* Gitsinler ödeneği çıkarsınlar.   Tünellerin bitmesini istiyoruz.
* Devlet başka illerde dağları ve tepeleri 10 -20 Km deliyor. 
* Zonguldak’ta ki iki kilo metrelik tünel hala bitmez mi diyen Başar, Zonguldak’ın beş tane Milletvekili var. 
* İktidar ve muhalefet bir araya gelerek Ulaştırma Bakanına gitmesi lazım. Çok acil ödeneğini çıkartmaları lazım dedi.   
 

Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Mithatpaşa tünelin imza mimari Zonguldak İli Kalkınma ve  Yardımlaşma Derneği Başkanı  Necati Başar, tünel ödeneğinin bitmesine anlam veremediği söyledi. Ödenek bittiyse devletin parası var diyen Zonguldak İli Kalkınma ve  Yardımlaşma Derneği Başkanı  Necati Başar, “ Bu tünel için bizim kampanya başlattığımız tarih 2008 yılı idi. Aradan on yıl geçti. 2008 yılında şehrin değişik noktalarında stant kurarak 40 bin imza  topladık Kırk bin imzayı diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte Ankara’da dönemim Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a verdik. O tarihte plan ve program yapılmıştı. Tünele başlandı ve biraz mesafe alınmıştı. Yüklenici firma ödenek yetersizliğinden ayrıldı. Yeniden BAYBURT gurubuna verildi”

DEVLET BAŞKA İLLERDE DAĞLARI  TEPELERİ DELİYOR
Başar, “Son edindiğimiz bilgiye göre Karayolları Bölge Müdürü ‘Mithatpaşa tüneli ödeneksizlikten durduruldu’ diyor. Zonguldak’ın beş tane Milletvekili var. İktidar ve muhalefet bir araya gelerek Ulaştırma Bakanına gitmesi lazım. Çok acil ödeneğini çıkartmaları lazım. Devlet başka illerde dağları ve tepeleri 10 -20 Km deliyor. Zonguldak’ta ki iki kilo metrelik tünel hala bitmez mi. 
Sivil toplum kuruluşları olarak bu tünellerin takipçisiyiz. Başta İl Başkanı olmak üzere Milletvekilleri ile birlikte Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğüne ‘ödenek ne oldu?’ diye soracaklar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak’ta açık söz verdi. “Bu yıl tüneller açılacak ve araçlar tünellerden gidecek” dedi. Bu tüneller ne zaman bitecek, yaz mevsimi bitmek üzere. Ödenek yoksa devletin parası var. Gitsinler ödenek çıkartsınlar. Milletvekillerimiz Hamdi Uçar İl Başkanlığı yapmış, Zonguldak’ta nerde ne var iyi bilen birisi. Artı Ulaştırma Bakanlığı komisyonuna seçilmiş. Onun orda olması Zonguldak için büyük bir şanstır. Polat Türkmen yıllarca Milletvekilliği yaptı. Muhalefet Partisi Milletvekilleri ile birlikte Zonguldak’ın sorunları çözülmesi lazım”

BEŞ MİLLETVEKİLİ BU SORUNLARI ÇÖZMESİ LAZIM.
Başar, “Zonguldak’ın en acil ve ivedi konusu trafiğin rahatlaması için Mithatpaşa tünelidir. Başka İllerde denizin altından yer üstünden ve altından yollar yapıldı. Zonguldak’ta hala bir tünel yapılamadı
. Önce İl Başkanı olmak üzere beş Milletvekili bu sorunları çözmesi lazım. Ödenek eksikse ödenek sorun değildir. Gitsinler bir an önce ödeneği çıkarsınlar ve tünellerin bitmesini istiyoruz. Kara yollarının ve tünellerin tamamlanmamasını çıksınlar 
halka söylesinler. Bu tüneller ve yollar tamamlanmayınca Zonguldak’a yatırımcı da gelmez. Zonguldak halkı bunu hak etmiyor. Sanayinin bel kemiği olan Zonguldak göç vere göç vere köylerde insan kalmadı, mezar kazacak insan bulamıyoruz. Dün İl olan Düzce’nin nüfusu 40 bin idi. Bugün 170 bin olmuş” dedi. 

                    

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘YAZ, GELDİ, ÖDENEK, GİTTİ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı