Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 09:15 Bu haber 11445 kez okundu
 
YİNE GİDİYORLAR!
Ekin Mehteran ve Halk Oyunları Derneği, 15-20 Haziran 2016’da Çek Cumhuriyeti’nin Lazne ve Belohrad şehrinde yapılacak festivale katılacaklar. Ekin ilklere devam ediyor. Sadece halk oyunlarıyla değil Mehteran topluluğu ile Zonguldak’ı ve Türkiye’yi temsil edecekler.
KÜLTÜR Haberi
YİNE GİDİYORLAR!

Ekin Mehteran ve Halk Oyunları Derneği, 45 kişilik kadrosuyla katılacakları festivalde Mehteran, Edirne, Karadeniz, Semah ve Aşuk Maşuk  ile sahne alacaklar. Bu yıl 15. si yapılan festivalde 9 ülke hazır bulunacak. Ekin Mehteran ve Halk Oyunları Derneği Başkanı Yusuf Özkul, desteklerinden dolayı Demir Tenis Hokey Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Abdullah Demir’e teşekkür ederek, “ Bu yıl yurtdışında Mehter grubumuzun ikinci gösterisi olacak. Özellikle yeni kurulmasına rağmen iki yıldır festivallere katılması bizi gururlandırıyor. Eylül ayı için Romanya’dan davet aldık. Yurtdışına çıkmanın zorluklarından dolayı devlet büyüklerimizden ve şehrimizin ileri gelenlerinden destek bekliyoruz. Sonuçta burada her ne kadar derneğimizin adıyla gitsek te Zonguldak ve dolayısıyla Türkiye’yi temsil ediyoruz.” dedi.

Ekiplerin eğitmeni Kaan Özlü’nün özverili ve disiplinli çalışmasıyla oyuncuların başarıları dikkatten kaçmıyor. Ekin Mehteran ve Halk Oyunları Derneği yurtdışındaki festivale katılabilmek için Halk Oyunları Federasyonu’nun denetiminden geçti.  Dernek Temmuz ayında Polonya’nın Krakow şehrindeki düzenlenecek festivale katılacak.

HABER: Arife GÜLERYÜZ


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YİNE, GİDİYORLAR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YİNE GİDİYORLAR!
YİNE GİDİYORLAR!
YİNE GİDİYORLAR!
YİNE GİDİYORLAR!
YİNE GİDİYORLAR!
YİNE GİDİYORLAR!
Yorumlar
Haber Yazılımı