google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:50 Bu haber 1348 kez okundu
 
YÖNETİM NASIL ÇÖZÜM BULACAK?
SPOR Haberi
YÖNETİM NASIL ÇÖZÜM BULACAK?

Zonguldak Kömürspor’da yaşanan maddi kriz devam ediyor. Öte yandan, önümüzdeki sezon için hedefini PTT 1. Lig olarak belirleyeceği iddia edilen Zonguldak Kömürspor’un ekonomiyi düzeltmek ve giderleri karşılayabilmek için nasıl çözüm üreteceği ise merak konusu.

KRİZ NASIL AŞILACAK?

TFF 2. Lig’de mücadele eden ve futbolcuların parasını ödemekte dahi zorluk yaşayan Zonguldak Kömürspor, önümüzdeki sezonda PTT 1. Lig’e çıkabilmek adına görüşmelere başladı. Otopark dışında Zonguldak’ta maddi kaynağı bulunmayan Zonguldak Kömürspor, şehrin işadamlarından ve siyasilerden de beklediği desteği göremiyor. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezon kurulan takımın iskeletini de koruma peşinde olan Zonguldak Kömürspor, bazı futbolcularla tekrar anlaşma yolunda gidecek.

FUTBOLCULAR SICAK BAKMIYOR

Zonguldakspor’da 2019-2020 sezonu sonunda 25 kişilik kadrodan 19 futbolcunun sözleşmeleri sona verdi. Kadroda 9 futbolcu kiralık olarak futbol oynarken, 10 futbolcunun da normal sözleşmeleri sona erdi. Mevcut kadroda ise 6 futbolcunun sözleşmeleri devam ediyor.Kırmızı-lacivertli yönetim futbolcularla anlaşma yoluna gitmeyi düşünürken, sözleşmesi sona eren futbolcular ise farklı kulüplere yöneldiler. Futbolcuların başka kulüplerine yönelmelerinde ki en büyük etkeni olarak ise, yaşanan ekonomik kriz ve tesis yetersizliği gösteriliyor.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖNETİM, NASIL, ÇÖZÜM, BULACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı