0
Haber Detayı
15 Nisan 2018 - Pazar 21:38 Bu haber 4448 kez okundu
 
ZÜLFİKAR'DAN FLAŞ BELEDİYE AÇIKLAMASI!
Belediye Başkan Vekili Zülfikar, Zonguldak’ ın yolları ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu;
SİYASET Haberi
ZÜLFİKAR'DAN FLAŞ BELEDİYE AÇIKLAMASI!

Belediye Başkan Vekili Cavit Zülfikar, CHP Merkez İlçe’nin İncivez Mahallesi’nde yaptığı toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’ın mahalle sakinlerinin yollarla ilgili şikayetlerini dinledikten sonra “Bir asfalt ihalesi yapıldı. Yollar ve asfalt problemleri çözülecek. Bütün mahallelerde yüzde 80 yol sorunu çözülecek” dedi.

Zaman’ın yollarla ilgili fikrine katılmadığını belirten Zülfikar “Yol sorunu çözülmez başkanım. Mahallelerde altyapımızı, asfalt ya da parke yaptığımız yerlerde alt yapımızı, yağmur giderimizi, kanalizasyonumuzu değiştirmediğimiz süre içerisinde ne dökersek dökelim 6 ay sonra yine patlak verecek. Yine kazacağız” diye konuştu.

Bazı belediye meclis üyelerinin Zonguldak’ta kaç mahalle ve kaç sokak olduğunu bilmediğini iddia eden Zülfikar “Zonguldak çok engebeli yer, bunu bazı meclis üyeleri bilmeyebilir. Kaç mahallemiz, kaç sokağımızın olduğunu bilmez. Belediyeciliği çok iyi biliyorum. Toplumsal talepler bazen siyasetçiler tarafından geri plana itiliyor. Toplumsal istemler bireysel istemlerin arkasında kalıyor” dedi.

İncivez Mahalle Muhtarı Hüseyin Cevher, mahalle sakinlerinin taksi istemediğini belirterek “Şoförler derneği ne iş yapar, elinde ceza yasası var. Buraya üç kere ceza yazsın, plakayı iptal etsin” dedi. Cevher, ayrıca mahallede çocukların oyun oynayabileceği alanların olmadığını belirterek “Bu çocuklar sokağa çıkıp oyun oynayacak yer arıyor” dedi.

 

ÖZEL HABER: Öznur GÜNEŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İncivez Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek mahallenin sorunları gündeme getirildi.

Kahvaltılı toplantıya; Belediye Başkan Vekili Cavit Zülfikar, İncivez Muhtarı Hüseyin Cevher, partililer ve mahalle sakinleri katıldı. Mahalle sakinleri, en büyük problem olarak mahallede taksi duraklarını istemedikleri ve yer sahiplerinin arsalarının birbirine karıştığı yönünde şikayetlerde bulundular.

Belediye Başkan Vekili Cavit Zülfikar, bazı belediye meclis üyelerini ve belediyenin çalışmalarını sert dille eleştirdi. Bazı belediye meclis üyelerinin Zonguldak’ta kaç mahalle ve kaç sokak olduğunu bilmediğini belirterek “Ben 1963’ten beri belediyenin içindeyim. Belediyeciliği çok iyi biliyorum” dedi. Merkez İlçe Başkanı Zaman’ın ‘Mahallelerde yolların yüzde 80’i bitecek’ açıklamasını onaylamayan Zülfikar “Yol sorunu çözülmez başkanım” dedi.

CEVHER: “MAHALLE SAKİNLERİ TAKSİ DURAĞI İSTEMİYOR”

İncivez Muhtarı Cevher, üniversitenin bulunduğu bölgede yapılması planlanan taksi durağını kast ederek “Mahalle sakinleri taksi durağı istemiyor. Şoförler derneği ne iş yapar, elinde ceza yasası var. Buraya üç kere ceza yazsın, plakayı iptal etsin. Devletin üzerine kimse bir şey diyemez. Burada taksi durağı olması kaos yaratıyor. Her taraf araba dolu. Buraya taksi durağı istemiyoruz” dedi.

ZÜLFİKAR: “BURASI ÖĞRENCİ YATAĞI OLDUĞU İÇİN TAKSİ OLMASI LAZIM”

Zülfikar, İncivez’ de taksi durağının gerekli olduğunu belirterek şunları söyledi; “Zonguldak artık öğrenci bakımından İncivez gelişen bir mahallemiz. Taksi artık gerekiyor, korsan taksilerin önlenmesi gerekiyor.  Taksi durağı dediğimiz zaman 50-60 araba değil, öyle bir şey yok akılımızda. ‘Taksi durağı istemiyoruz’ dediğinizde Şoförler Derneği trafikle ilgili konularla ilgilenemiyor. Hepsi seçimle geliyor, seçimle gidiyor. Burası öğrenci yatağı olduğu için taksi olması lazım. Ama yerini çok iyi tespit etmek lazım. Burada 12 arabadan fazla araba olmamalı. Bu benim düşüncem, ama komisyona gelir, nasıl bir şey düşünürüz, nasıl yapılır hep beraber karar vereceğiz.”

“İNCİVEZ’ DE HER TARAF BATIK, ÇIKIK, ÇAMUR, ÇORAK”

Mahalle sakinleri ise İncivez’ de çok sorunlar olduğunu belirterek “Burası 81 vilayetin gözbebeği oldu. 81 vilayetten insanlar geliyor. Her taraf batık, çıkık, çamur, çorak. Öğrencilerimiz yürüyemiyor, gece öğretimine giden kız öğrencilerimiz kaldırımdan geçemiyor. Herkes bir yer işgal ediyor. Bizim bazı kurumlara müracaatlarımız oluyor, kimse görevini yapmıyor. Taksi konusunun düzenlenmesi için BİMER’ e dilekçe yazdık. Dilekçemiz Valilik kanalıyla Emniyet’ e de gitmiştir. Belediyeye de gelmiştir” dediler.

CEVHER: “BU ÇOCUKLAR SOKAĞA ÇIKIP OYUN OYNAYACAK YER ARIYOR”

Muhtar Cevher, İncivez’ de çocuklar için oyun parkı olmadığından şikayet ederek “Bu çocuklar nerede oynayacak. Çocuklarımızı internete bağlı yaşam sürdürmelerini istemiyoruz. Bu çocuklar sokağa çıkıp oyun oynayacak yer arıyor. Onlar için park talebinde bulundum ama yerine getirilmedi” dedi.

ZAMAN: “BÜTÜN MAHALLELERDE YÜZDE 80 YOL SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, mahallede yaptıkları toplantı hakkında “Mahalle sakinlerimizin sorunlarını dinledik, notlarımızı aldık. Buradaki sorunların çözüm mercii belediye. 1899 yılından beri Zonguldak’ta belediye var. Yüzlerce görevli geldi, geçti. Son geldiğimiz noktada eksikler çok. Boyacı küpü değil ki bu sok çıkar olsun. Bir asfalt ihalesi yapıldı. Yollar ve asfalt problemleri çözülecek. Bütün mahallelerde yüzde 80 yol sorunu çözülecek” diye bilgi verdi.

ZÜLFİKAR: “BAZI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ZONGULDAK’TA KAÇ MAHALLE, KAÇ SOKAK OLDUĞUNU BİLMEZ!”

Zülfikar ise yolların bitmesi konusunda Zaman’ın fikrine katılmadığını belirterek şöyle konuştu; “Yol sorunu çözülmez başkanım. Mahallelerde altyapımızı, asfalt ya da parke yaptığımız yerlerde alt yapımızı, yağmur giderimizi, kanalizasyonumuzu değiştirmediğimiz süre içerisinde ne dökersek dökelim 6 ay sonra yine patlak verecek. Yine kazacağız. Benim ricam şu; bizden bir şey bekliyorsanız, lütfen bizi boş bırakmayın. Şunu da bilin, Zonguldak çok engebeli yer, bunu bazı meclis üyeleri bilmeyebilir. Kaç mahallemiz, kaç sokağımızın olduğunu bilmez. Ben 1963’ten beri belediyenin içindeyim. Belediyeciliği çok iyi biliyorum. Her mahalleden her sokaktan ayrı ayrı talepler geliyor. Toplumsal talepler bazen siyasetçiler tarafından geri plana itiliyor. Toplumsal istemler bireysel istemlerin arkasında kalıyor. Bireysel değil toplumsal sorunlara öncelik verilise ilimiz 5 yıl sonra daha iyi yaşanabilir hale gelebilir.”

ZÜLFİKAR: “HEM BELEDİYEDEN İSTEMDE BULUNACAKSIN HEM DE BELEDİYEDEN BİR ALLAH’IN KULU OLMAYACAK”

Cavit Zülfikar, muhtar Hüseyin Cevher’ in üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek Çalıştayı yapmasını eleştirerek “Belediyeden kim geldi o toplantıya. Öğrencilerle Çalıştay yapıyorsun, belediyeden kimse yok. Böyle çalışma olmaz. Hem belediyeden istemde bulunacaksın hem de belediyeden bir Allah’ın kulu olmayacak. Yanlış yaptın” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZÜLFİKAR'DAN, FLAŞ, BELEDİYE, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı