google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Yazı Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 22:50 Bu yazı 8813 kez okundu
 
Dolar ve sukünet…
Ekrem AÇIKGÖZ
inaniskemalsönmez
 
 

Kızgın yaz günlerinin sırtına bir de ‘dolar’ yükselişi girdi ki…
İnsanların kafası, tenleri sıcaktan kazınırken; bu kez de kafalarının için ‘Ekonomik’ sıkıntı düşünceleriyle kazınmaya başlandı.
Efendim, vatandaş ‘Dolar yükselişi’ nedeniyle başına gelecekleri düşünürken başlayacak ‘Zam sağanağı’ nedeniyle dertlenirken, inanıyorum ki ‘Hükümet’ yetkilileri de ‘İnandırıcı’ ve cesaret verici atılımlar, operasyonlar ve çareler üretecektir.Vatandaşın hiç te umurunda değil, ‘CHP’li vekilin, belediye yanındaki lağımlı dereye girmesi’. Hiç umurunda değil, yaptığı-yapacağı showlar..Vatandaşın hiç umurunda değil artık, ‘İktidar partisi il başkanının, 20 bin oy kaybına rağmen, Zonguldak’ta başarılıyız’ açıklaması.Bundan sonra, ‘Başarı’ kelimesinin inciği-cinciği çıkartılır ve Politikacılar ‘çarşı-pazar’ yapılır.
Olayın boyutu, hükümetin ‘yanlış’ politikalarından kaynaklanıyor tartışmalarını geçti. Bu saatten sonra, hükümet haklı-haksız olsa ne yazar?
Zamanı, iyi okumak lazım. Zamanın şartlarını iyi tahlil etmek lazım… Ve bu ‘Orta oyunu’ içinden nefes alıp çıkmamız lazım.
Doların yükselişi, piyasalarda iğneden ipliğe her şeyin yükselişinden çok, insanların ticari dengelerinin bozulması demektir.
Siyasi dengelerin değişimine etkisi de ‘Negatif’ yönde olacaktır.Siyasi tartışmaların boyutları yükselip,  siyasetin ‘Tartışan’ boyutları, ‘Kavga eden’ boyuta geçecektir. Siyasetteki ‘birleşme’ umutları, bu günden itibaren sertleşip, daha çok ‘Ayrışma- kapışma’ sendromuna dönüşecektir.
Ortada bir gerçek var. Bu ülke bizim.
Ve bu ülkeyi yönetenler, her halûkâr da, ülkeyi bile bile kötü yönetip, zarar verme moduna girmezler.İnanıyorum ki, ülkeyi yönetenlerde, yapılan ‘Uluslararası’ taktik kavgaları için bir karşı atak yapacak ve insanlarının huzur ve mutluluğunun daim olması için gayret sarf edeceklerdir.Yapılacak olan, süküneti kaybetmemek ve olayları, dünya siyaset arenasındaki kapışmaların seyrinde incelemektir. 

 
Etiketler: Dolar, ve, sukünet…,
Yorumlar
Haber Yazılımı