Yazı Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 18:59 Bu yazı 6497 kez okundu
 
LOJMANLAR VE SEYYARLAR
Muhammet KARAPINAR
 
 

Son günlerin aktüel konularından biri TK Lojmanları ile Zonguldak’taki seyyar satıcıların işgal alanları…
TK Lojmanlarının satış işlemi gündeme gelince, ilgili ilgisiz herkesin hoşuna gitti. Çünkü TK Lojmanları ‘Sosyal adalet ve fırsat eşitliği’ paralelinde dağıtılmadı.
Siyasette arkası olanlar kullandı lojmanları… Aslında kurum çalışanlarından ihtiyacı olanların kullanılması için çıkartılmış bir hizmet alanıydı lojmanlar.
Torpilli olan bir yâda birkaç dairesi olanlar faydalandı çoğu kez bu Saltanattan’.
Şimdi ‘İhale’ ile satılacaklar. İnşallah, ihaleye herkes katılır ve sosyal olgunluk, ihalenin rekabet gerekçesi sağlanır
Yine olaya tefrika ve torpil girerse, sadece kurum yetkililerinin değil, siyasi iktidarında buradan zararı olur. En azından güven ve itibarı zedelenir.
İkinci konu, seyyarlar…
Zonguldak’ta maalesef Belediyelerin oy alabilmek için şehri ‘Rezil’ ettikleri bir konudur bu seyyarlar olayı. Seyyarlardan ‘Bedava’ oy almanın yolu olarak gözüküyor.
Bu gün cadde ve sokakların işgal edilmesine göz yumanlar, yarın oy isterken ‘Bak ben sizin kanunsuzluğunuza göz yumdum. Filanca gelirse size seyyarlık yaptırmazlar’ deyip oy devşirmeyi deneyecekler.
Bu Zonguldak için bir ayıptan çok, Zonguldak’ın geleceği açısından bir zulümdür
Zonguldak’ta politika yapan ve yapmayı düşünenler, bu rezaletin geleceğe etkilerini bir daha düşünüp, şimdiden çözüm yolları aramalıdır.

 

 
Etiketler: LOJMANLAR, VE, SEYYARLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı