Yazı Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 17:50 Bu yazı 334 kez okundu
 
Nerede Kalmıştık
Kudret ÖZDEMİR
 
 

Merhaba Sevgili Dostlar...

Sizlerden ayrı kalalı bir hayli zaman oldu..

Bu süre içerisinde çeşitli spor etkinliklerinin sürdürüldüğü gibi, bunun yanında CHP'nin organize ettiği spor çalıştayı da Zonguldak'ta yapıldı.

Spor çalıştayı’nın organizasyonu için eski Gençlik ve Spor İl Müdürlerimizden Ahmet SAĞLAM'LA ayaküstü konuştuk. Beni de çalıştaya davet ederek beklediğini söyledi.

İmkânım nispetinde sporun her branşının içerisinde bulunmuş biri olarak o ortam içerisinde olmak isterdim. Aynı tarihte arkadaşımızın annesinin cenazesine katılmak üzere arkadaşımızın köyüne gitmek zorunda kaldığım için çalıştaya katılma fırsatım olmadı.

Yalnız Zonguldak'ta yayın yapmakta olan tv kanallarında izlediğim kadarıyla çalıştayın başlangıç konuşmalarında atletizm ve güreş faaliyetlerinden geçmişteki birkaç sporcunun adı verilerek bahsedildi.

Oysa Zonguldak'ta benim branşım atletizmde adından bahsedilecek oldukça fazla isim olduğu gibi güreşte de bahsedilecek isimler vardı.

Bunun yanında Zonguldak'ta boks, judo branşları Türk sporunda kendine belli bir yer edinmiş, Türkiye' de ilk tenis kortu Zonguldak'ta yapılarak faaliyete geçmiş ve tenis faaliyeti ilk günden bu güne sürdürülmüştür.

Hentbol, voleybol bayan ve erkek takımlarımız belirli sürelere de olsa liglerde boy göstermiş bir kısmı da  devam etmektedir.

Son yıllarda masa tenisi ve çim hokeyi de Türkiye çapında kendinden bahsettirmektedir.

Her ne olursa olsun 81 il içerisinden Zonguldak İlinde böyle bir organizasyonun düzenlenmiş olması önemlidir.

Bu tür organizasyonlar sporumuz ve ilimiz adına tanıtımı açısından değerlidir.

Bu organizasyondan bahsederken geçmişte ilimizde yapılan2007 yılındaki ZOKEV'in Kent kültürü Spor Bianel'i aklıma geldi.

Daha geniş kapsamlı düzenlenen bianel'de Can Polat PAMAY onur konuğuydu.

Futbolcu Metin KURT'ta BİANEL için Zonguldak'taydı.Ayak üstü program arasında Metin KURT ile sohbet etme fırsatı buldum. Bianelden çok etkilenmişti. Bianel için aynen şu sözleri kullandı. “Türkiye Cumhuriyeti için Erzurum ve Sivas kongreleri ne ise Türk sporu için bu organizasyonda odur”

Bu vesile ile adlarını andığım Can POLAT hocama ve Metin KURT 'A Allahtan rahmet diliyorum.

Spor dolu günler dileğiyle...

 
Etiketler: Nerede, Kalmıştık,
Yorumlar
Haber Yazılımı