0
Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 14:34 Bu haber 2517 kez okundu
 
SPOR Haberi

40 yaş üstü profesyonel ve amatör futbolcuları yeniden yeşil sahada buluşturan Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde 2017-2018 sezonu fikstürü, İstanbul’da çekildi. 
Uluslararası futbol oyun kurallarının geçerli olduğu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun statü ve talimatlarının ligin dinamiklerine revize edilerek uygulandığı Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde 2017-2018 sezonu fikstürü çekildi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin Levent’te bulunan Aydın Doğan Salonu’nda yapılan fikstür çekimine TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Danışmanı Füsun Erayla, Medya Danışmanı Ufuk Gersman, eski hakemlerden Osman Ünal’ın yanı sıra Batı Karadeniz, Güney Marmara ve İstanbul grubunda mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
Fikstür çekiminin moderatörlüğünü Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Medya Danışmanı Ufuk Gersman yaparken, açılış konuşmasında “Veteran futbol camiasının hak ettiği değeri görmesi için yeni bir heyecana ihtiyacı vardı. Türkiye Veteranlar Futbol Ligi de bu ihtiyacı karşılamak için “Sizin Tutkunuz, Bizim Gücümüz” sloganıyla yola çıktı. İnanıyorum ki çok güzel bir sezon bizleri bekliyor olacak” dedi.

TFF’nin statü ve talimatları geçerli olacak
Fikstür çekimine geçilmeden önce Medya ve İletişim Direktörü Gökhan Taner, kısa bir bilgilendirme yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun özel organizasyonlar kriterleri doğrultusunda maçların oynanacağını belirterek, “40 yaş üstü futbolcuların forma giyeceği lig müsabakaları nizami sahalarda oynanacak ve TFF’nin resmi hakemleri tarafından yönetilecek. Maç süreleri 35’er dakikadan iki devre olacak ve 22 kişiden oluşacak maç kadrolarında en fazla 6 oyuncu değişikliği yapılacak. TFF’nin statü ve talimatları doğrultusunda tüm futbolculara lisans çıkartılacak ve oynanacak müsabakaların istatistikleri kayıt altına alınacak” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Medya Danışmanı Ufuk Gersman’ın moderatörlüğünde fikstür çekimine geçildi ve Batı Karadeniz, Güney Marmara ve İstanbul gruplarında maçlar belli oldu. KKTC grubunun fikstürünün ise ilerleyen günlerde çekileceği açıklandı.

Fikstür çekiminin ardından gruplar şöyle oluştu:
Batı Karadeniz Grubu (Zonguldak, Bartın)
1- Devrek Veteranlar
2- Kozlu Veteranlar
3- Bartın Spor Adamları Derneği Veteranlar
4- Zonguldak Masterler
5- Çaycuma Veteranlar
Güney Marmara Grubu (Bursa, Balıkesir, Çanakkale)
1- Gönen Masterler
2- Edremit 9 Eylül Masterler
3- Bandırma Masterler
4- Biga Veteranlar
5- Balıkesir Masterler
6- Çanakkale Masterler
7- Balkanspor Veteranlar
Marmara-1 Grubu (İstanbul)
1- Pendik Kavakpınar Master
2- Beykoz Rizeliler Derneği Veteranlar
3- Kartal 1949 Masterler
4- Bostancı Masterler
5- Maltepe Masterler
6- Beykoz Masterler
7- Kartal Öz Masterler
8- Ataşehir Masterler

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı