0
Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 15:00 Bu haber 2748 kez okundu
 
SİYASET Haberi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Zonguldak Belediye Başkanı Hamdi Ayan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi ve projelerini açıkladı.

Zonguldak’ta yapmak istedikleri projelerle ilgili lansman çalışmalarının devam ettiğini ve 19 Ocak tarihinde geniş kapsamlı bir katılımla projelerin sunumunun yapılacağını belirten Ayan, “Seçildiğimiz takdirde Zonguldak’ta nelerin değişeceğini orada gerek kamuoyu, gerekse oraya davet edeceğimiz insanlar görecektir” dedi.

Konuşmasına,  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzde siz değerli basın emekçisi arkadaşlarımla bir araya gelmek, sohbet etmek istedik. Her hangi bir gündem veya bir siyasi amacın dışında hepinizle yıllardan beri gelen bir arkadaşlığımız, samimiyetimiz var. Yerel seçimler öncesinde siz sahayı gezen arkadaşlarımızsınız, Zonguldak’ın meselelerini bir siyasetçi kadar bilen arkadaşlarımızsınız. Çıkmış olduğumuz bu yolda hazırlayacağımız 67’de 67 proje çalışma kapsamı içerisinde sizlerin de tavsiyeleri bizler için önemlidir. Bunları paylaşmak için bir araya geldik” diye ifade etti.

“BEN BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM BENİ BELEDİYE BAŞKANI YAPIN”

MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Ayan, yaptığı konuşmada, “Tabii ki biz siyasiyiz, sizler değerli basın mensubu arkadaşlarımızsınız. İşin özü ben Belediye Başkanı olmak istiyorum beni belediye başkanı yapın. Biz bütün samimiyetimizle Zonguldak’a bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yapacağımız bu projelerde ayanı zamanda Zonguldak’ta bazı ilkleri göreceksiniz. Bu proje sunumu tamamlandıktan sonra en azından diğer siyasi partilerimizin de bu işe bizim ne kadar ciddi baktığımızı veya kendi eksikliklerini görebilmesi açısından da iyi olacaktır. Nasıl ki, 24 Haziran seçimlerinde dedik ya, ‘Biz TTK’ya işçi alalım’ dediğimizde Sayın Cumhurbaşkanı Zonguldak’a geldi işçi alma sözü vermiştir. Bunların faydalı olduğunu düşünüyoruz.  Yani bu yapacağımız proje kapsamında diğer partiler açısından da örnek teşkil edeceğini, onların da aklına bazı şeylerin geleceğini düşünüyoruz. 19 Ocak tarihinde Dedeman Otel’de bir lansman gösterisi yapacağız. Zonguldak neler yapacağımızı görecek. Ne istiyoruz, ne yapmaya çalışıyoruz. Seçildiğimiz takdirde Zonguldak’ta nelerin değişeceğini orada gerek kamuoyu, gerekse oraya davet edeceğimiz insanlar görecektir” şeklinde söyledi.

“PABUÇ BU SEFER PAHALI, MHP GÜÇLÜ ADAYI İLE BERABER UYUM SAĞLAMIŞTIR”

Adaylığı açıklandıktan sonra bazı AK Parti’li yöneticilerin ve daha sonra da CHP’li bazı yöneticilerin de Soğuksu ve Acılık semtlerinde bazı söylemlerinin olduğunu, bunların doğru olmadığını ifade eden Ayan, “Yola çıkış yaptığımız günden bu yana bütün esnaflarımızı tek tek geziyor, dolaşıyorum. Yani onlar bizim ne yapacağımızı bilsin, işin muhatabı dolayısıyla bunlar olacaktır. Bir konuyu paylaşmak istiyorum; Biliyorsunuz yola çıktığımızda güçlü bir çıkışımız oldu. İlk önce bize AK Parti’li arkadaşlarımızın ‘seçimlerde ittifak olabilir’ düşüncesiyle bir takım söylemler geliştirdiler. Fakat bu bizim kararlılığımızın, siyasi tutumumuz görüldükten sonra bunlar geri planda kaldı. Bunun arkasından da Cumhuriyet Halk Partisi yönetim düzeyendeki arkadaşlarımızın özellikle Soğuksu ve Acılık caddelerinde şöyle bir ifade kullanıyorlar; ‘Hamdi Ayan, siz onun güldüğüne, tebessüm ettiğine bakmayın. O seçildiği takdirde buralarda sizleri rahat çalıştırmaz’ gibi ifadeler kullanıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Yani biz insanlarla barışmaya, Zonguldak’ı beraber yönetmeye, kucaklaşmaya geliyoruz böyle arkadaşlarımızın, hemşerilerimizin kafasını karıştıran cümleler kullanmaya başladılar. Tabi ki diyoruz bunlar siyasette olan şeyler, ama her zaman da şundan tarafız, bu seçimler birleştiren seçimler olsun, bir karnaval havasında beraber yürütelim istediğimiz seçimler. Tabii ki pabuç bu sefer pahalı Milliyetçi Hareket Partisi güçlü, adayı ile beraber uyum sağlamıştır. Seçimi alacak duruma gelinmiştir bunları duyacağımızı tahmin ediyorduk ama bizim adımıza da bir şeyler yalan söylenmesin.  Kim ne yapacaksa, ne anlatmak istiyorsa çalışsınlar, samimiyetini göstersinler ve bu işlere devam etsinler” dedi.

“BERABER ZONGULDAK’IN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİMİZ ÇOK MESELELERİMİZ OLACAK”

Lavuar alanında yapılacak proje içerisinde gazeteciler içinde bir düşünceleri olduğunu anımsatan MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, “Bir diğer husus da, bu lansmanında sunumunu yapacağımız Lavuar alanındaki projemiz içerisinde yöresel derneklerimizin ve basın camiamızı da bir araya toplayacak bir çalışma içerisindeyiz. Arkadaşlarımız farklı yerlerde faaliyet gösteren gazetelerimiz var. Bu konuyu sizlerle görüşmek için aslında bir araya geldik. Biz tabii ki siyasi yönümüz olduğu zamanlarda nasıl beraberce paylaştı isek inşallah Belediye Başkanı olduğumuz zaman da biz basın camiasının sıkıntılarını, ne şartlarda çalıştıklarını, durumlarının ne olduğunu iyi bilen insanlardan bir tanesi de benim. O bakımdan sizler müsterih olun biz geldiğimiz zaman beraber ortak çalışacağımız çok alanlarımız olacak. Beraber Zonguldak’ın sorunlarını çözeceğimiz çok meselelerimiz olacak. Bu bakımdan bizim gelişimizden hiçbir arkadaşımızın sıkıntı duymaması, aksine çok sevinmesi gerektiğini düşünüyorum” diyerek, Zonguldak şehir merkezinde ve 19 mahallede önemli projeleri hayata geçirmek istediklerini sözlerine ekledi. Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı