google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Şubat 2019 - Salı 17:26 Bu haber 3735 kez okundu
 
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeni dönemde, Çaycuma’yı, bir çocuk belediye başkanı ile birlikte yöneteceklerini açıkladı.
GÜNDEM Haberi

Çaycuma Belediyesinin TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile birlikte düzenlediği ‘Çocuk mimar atölyesi’ 3 grupta, 350 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Belediye SEKA Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen atölyede Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve 8 mimar eğitmen olarak görev aldı. Öğrencilerden “Siz Çaycuma’nın belediye başkanısınız. Elinizde sihirli bir değnek var.  Çaycuma’ya ne yapmak istersiniz?” sorusuna yanıt vermeleri istenen çalışmada, çocukların ortaya attığı fikirlerdeki yaratıcılık büyük memnuniyet yarattı.

“ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK”

Atölyenin bir bölümüne katılan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, her şeyi çocuklar için yaptıklarını söyleyerek, “Beş yıldır gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Çocuklar için çok önemli işlere imza attık. Her mahallede oyun parklarımız var. Gençlerimizin spor yapacak alanları çoğalttık. Bilim Merkezi Projesi ile çocuklarımızı bilimle buluşturacağız” dedi.

“23 NİSAN’DA SEÇİM YAPACAĞIZ”

Konuşmasında çocuklarla ilgili önemli bir projesini de açıklayan Başkan Kantarcı, “Size bir teklifim var. Seçimlere şimdiden hazırlananın, önümüzdeki dönemde, çocuk belediye başkanı seçeceğiz. 23 Nisan’da belediye meclisi ile birlikte belediye başkanı seçimi yapacağız. Yeni binamızda onların bir odası olacak ve kenti çocuklarla birlikte yöneteceğiz.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı