AFRİKA’DA Kİ SU PROBLEMİNE DİKKAT ÇEKTİLER google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:07 Bu haber 9146 kez okundu
 
AFRİKA’DA Kİ SU PROBLEMİNE DİKKAT ÇEKTİLER
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, Afrika ülkelerinde temiz su kaynaklarına erişimin oldukça az olduğu konusuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Alışveriş Merkezinde su standı açtılar.
GÜNDEM Haberi
AFRİKA’DA Kİ SU PROBLEMİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Öğrenciler Alışveriş Merkezi’nde açtıkları stantta su şişelerine bildiriler yazarak insanların ilgisini ve dikkatini çekmeyi başardılar.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Elektrik Elektronik bölümü 3’üncü Sınıf öğrencilerinin Afrika ülkelerinde temiz su kaynaklarına oldukç az olduğu konusuna dikkat çekmek amacıyla ESAS 67 Burda Alışveriş Merkezi’nde Su standı açtılar. Afrika’da Bir Su Kuyusu Projesi kapsamında çalışma başlatan öğrenciler Alışveriş Merkezindeki vatandaşlara şunları söylediler, “21’inci Yüzyıl 2019 yılı itibariyle dünya üzerinde özellikle Afrika ülkelerinde temiz su kaynaklarına erişim ve tarıma elverişli sulak alanlar yok denecek kadar azdır. Öyle ki insanlar susuzluk ve açlık başta olmak üzere sahip oldukları kaynaklardan kullandıkları su ile dizanteriden tifoya kadar pek çok hastalık sebebiyle hayatlarını kaybetmektedirler. Şu zamanda en büyük su kıtlığı yaşayan Afrika sakinleri başta olmak üzere tüm insanların temiz suya erişimi adına çıktığımız bu yolda amacımız bu hayati konuda farkındalık oluşturmak ve insanlara bilinç aşılamaktır. Bağış ve sponsorluk yolu şeklinde temin edilen sularla, belirlenen çeşitli konumlarda kurulan stantlarla dağıtımını yaparak ve insanların oturduğu, dinlendiği, yemek yediği yerlere su şişelerine astığımız bildirilerle yukarıda amacını belirttiğimiz şekilde insanlara bu hayati konuyu anlatmak, haberdar olmalarını sağlamak, bilinçlendirmek, sadece kurulan bir stantta dahi ne kadar kolay suya eriştiklerinin fakat dünya üzerinde suya erişmek için kilometrelerce yol yürüyen yine de temiz bir suya sahip olamayan insanların farkına vardırmak, Afrika’da su kuyusu açma, bu kuyularla tarıma elverişli sulak araziler oluşturma projelere destek olmalarını teşvik etmek amaçlarımız arasındadır.”  Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AFRİKA’DA, Kİ, SU, PROBLEMİNE, DİKKAT, ÇEKTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı