Haber
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 12:40 Bu haber 1691 kez okundu
 
‘Akdemir’in seçmen üzerinde olumsuz etkisi olmamıştır’
SİYASET Haberi
‘Akdemir’in seçmen üzerinde olumsuz etkisi olmamıştır’

24 Haziranda gerçekleşen seçim sonuçlarının belediyelere etkilerini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, “Başta kendi ilimizden CHP açısından durumu değerlendirirsek gözde olan, çalışkanlığı başarıları il sınırlarını aşmış Belediye Başkanlarının kendi bölgelerinde dahi seçimlere önemli etkilerinin olmadığı çıkan sonuçlardan bellidir.” Dedi.
Zaman açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“ Erken seçim takvimi açıklandığının ertesi günü tüm seçmenlerin yaklaşık 85’i tarafını belirlemişti. O tarihten itibaren tüm siyasi partilerin meydan mitingleri veya diğer her türlü çalışmaların bahsedilen seçmenler üzerinde etkisi olmadığı inancındayım. Ancak 15’lik kararsızlara etki edebileceği kanısındayım.
Görülen bu gerçek ışığında ilimizde ve ilçelerimizde, hatta beldelerimizde bazı belediye başkanları siyasi görüşünü ortaya çıkartarak çalışmışlardır.
 Bu her siyasi parti için geçerlidir. Ancak bunların dışında kalan birçok belediye başkanı özellikle şu tavrı göstererek; ”Ben herkesin belediye başkanıyım” tarafsız durma olgunluğunu göstermişlerdir. 
Özellikle Belediye Başkanlarının etkilerinin 24 Haziran seçimlerinde olmadığı düşüncesindeyim. Başta kendi ilimizden CHP açısından durumu değerlendirirsek gözde olan, çalışkanlığı başarıları il sınırlarını aşmış Belediye Başkanlarının kendi bölgelerinde dahi seçimlere önemli etkilerinin olmadığı çıkan sonuçlardan bellidir.
Keza; Türkiye genelinde isimleri öne çıkan  İzmir,Eskişehir,Mersin,Çanakkale,Edirne gibi CHP’li belediyelerin olduğu bölgelerde sonuçlar düşüncelerimi kanıtlamaktadır. 
Bu anlamda CHP’li Zonguldak Belediye Başkanı’da tarafsız kalarak sadece belediyecilik hizmetlerini yürütmeye çalıştığı için Merkez İlçe’de seçmenler üzerinde Sayın Muharrem Akdemir’in olumsuz etkisinin olmadığını herkes ile paylaşmak isterim. Seçim sonuçlarının tekrar ülkemize hayırlar getirmesi dileklerimle bu yaşanacak bir süreçtir diyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Akdemir’in, seçmen, üzerinde, olumsuz, etkisi, olmamıştır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı