ALAN: ‘ADALETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ’
Haber
26 Mart 2021 - Cuma 17:20 Bu haber 955 kez okundu
 
ALAN: ‘ADALETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ’
GÜNDEM Haberi
ALAN: ‘ADALETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ’

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan gazeteci Mustafa Özdemir ile ilgili Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; İlk defa açıklama yaptı.

Başkan Alan, “Olaylarla belediye ve şahsımın uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. Adaletin kestiği parmak acımaz. En kısa zamanda inşallah ne olduğunu bizlerde öğreniriz vatandaşlarımızda öğrenir” dedi.

Gazeteci Mustafa Özdemir’in tutuklanması ile ilgili açıklama yapan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “Bende sizler gibi basından takip ettim mevzuyu bizim hiçbir şekilde dahilimiz olmayan bir olay kamu savası haline geldi. Devam eden bir adli süreç var bu süreç devam ederken benim yorum yapmam çok doğru olmaz ama bende sizler gibi basından takip ediyorum.

Görgü tanıkları o gazeteci ile şahsın beraber olduğunu öncesinde benzinliğin orada beraber görüntüleri olduğunu çarşıda beraber gezdiğini sonrada buraya geldiğini o gazetecinin hemen burada görüntü almaya başladığı gibi çokça vatandaşımızdan bununla ilgili yorumlar aldık ama dediğim gibi benim bir müdahilim yok. Adli süreç devam ediyor adaletin kestiği parmak acımaz en kısa zamanda inşallah ne olduğunu bizlerde öğreniriz vatandaşlarımızda öğrenir.”

 

KOMPLO İDDİALARINA CEVAP

 

Komplo kuruldu yönündeki sorulara cevap veren Alan; “Bizim bunlarla uğraşacak bir dakika boş vaktimiz yok. Adalet en geç tecelli eder kimin öyle bir şikâyeti varsa adli makamlar orada bizimde boynumuz adalet karşısında kıldan incedir ama dediğim gibi bizim bu olaylarla belediye ve şahsımın uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur olma şansıda yoktur. En kısa zamanda kamuoyu da bizde aydınlanırız. Bizde merakla bekliyoruz öyle bir durum var mı? Bunlar Zonguldak için hiç hoş olmayan şeyler bu Zonguldak Belediyesi’nin önünde yapılması önemli değil yarın başka bir kurumun önünde de yapılır. Zonguldak olarak bu tip şeylerle anılmak gündemde kalmak hoş değil hiçbir Zonguldaklı da bundan memnun değildir.” dedi.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALAN:, ‘ADALETİN, KESTİĞİ, PARMAK, ACIMAZ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı