0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yürek kabartan davranış
Yürek kabartan davranış
Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 14:50 Bu haber 3067 kez okundu
 
‘Altı da benim, üstü de benim’ diyor
‘Altı da benim, üstü de benim’ diyor
- Haberi
‘Altı da benim, üstü de benim’ diyor

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Başkanlığı’nda toplanan Resmi Daire Müdürleri, 69 Ambarları’ nın alt yapı çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Belediye Encümen Salonu’nda yapılan toplantıya; Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Darende ve Hikmet Cebeci, daire müdürleri ve belediye meclis üyeleri katıldı. Başkan Akdemir, kentte yer probleminin büyük oranda TTK’ dan kaynaklandığını belirterek “TTK, Mülkiyet olarak ‘Altı da benim, üstü de benim’ diyen bir kurum. Havza-i Fahmiye Kanunu bu şekilde çıkmış, öyle devam ediyor. Belediye çözüm noktası ama top hep belediye kalıyor. Bana öyle gibi geldi. Şehrin sahibi belediye diyoruz ya , şehrin asıl sahibi TTK imiş” diye göndermede bulundu.

Akdemir, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Resmi kurum yöneticilerinin birbirlerine karşı sorumlulukları, yapması gerekenler neyse koordineli bir şekilde olması gerekir. Önümde yazılı olan 12 kurum var. 69 Ambarları’ nda imar değişikliği yaparak resmi kurumlara tahsis ettik. 12 kurum projesini yaptı ve bazıları başladı. Bu değişiklik Zonguldak adına hem de o bölge için rehabilitasyon olması adına, oranın gelişmesi adına biz bu kararları aldık. Şehrin trafiği de rahatlayacak. Artı OTOZON Projesi de o bölgede uygulanacak. Bizler dairelerin başında olan bireyler olarak hepimizin ayrı ayrı sorumlulukları var. Bütün arkadaşlarıma saygıyla bakıyor ve yaklaşıyorum özellikle Zonguldak’ta benden önceki belediye başkanları da bu sıkıntıları çektiler. Kurumlar arasında diyalog kopuk olduğu sürece bu şehirde başarıdan söz etmek mümkün değil. Herkesin birbirine bağlı işleri var. Özellikle TTK, Defterdarlık, maliye, Hazine, Orman vazgeçilmez müdürlüklerimizden. TTK, Mülkiyet olarak ‘Altı da benim, üstü de benim’ diyen bir kurum. Havza-i Fahmiye Kanunu bu şekilde çıkmış, öyle devam ediyor. Sorumluluk noktasında müdürlerin birbirine ihtiyacı var. Birbirimize dengeli ve olumlu bir şekilde cevaplar verdiğimizde bu sorunları ortadan kaldıracağımızı biliyorum. Belediye çözüm noktası ama top hep belediye kalıyor. Bana öyle gibi geldi. Şehrin sahibi belediye diyoruz ya , şehrin asıl sahibi TTK imiş.”

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Altı, da, benim,, üstü, de, benim’, diyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı