ANLAMIYORMUSUN, KONU KÖMÜRSPOR DEĞİL!..
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 15:12 Bu haber 1553 kez okundu
 
ANLAMIYORMUSUN, KONU KÖMÜRSPOR DEĞİL!..
GÜNDEM Haberi
ANLAMIYORMUSUN,  KONU KÖMÜRSPOR DEĞİL!..

ANLAMIYORMUSUN,

KONU KÖMÜRSPOR DEĞİL!..

Coronavirüs atraksiyonlarından sonra günümüzün önemli etkinlik ve tartışmaları arasında Türkiye Futbol liglerindeki gelişmeler ve ‘Katil İsrail’in Filistin’e saldırması var.

Corona ile ilgili aktüel konu, ‘Tam kapanma- yetersiz aşı-kısıtlı test’ üzerinde yoğunlaşıyor. Ancak, mutlu tarafı, tam kapanmanın ilk haftasına inat, vaka sayılarının ‘Aşağı ivme’ göstermesi.

Vaka sayılarının 5 bin altına inmesi dünya piyasalarında da etkili olacak ve turizm sezonu beklenen ilgiyi görecektir inşallah. ‘Turizm’ demek ‘Taze para’ demek vesselam... Yetkililerin ‘Azalan vaka’ açıklamalarından etkilenip, vatandaşların ‘Serserilik’ yapıp ‘Önlemleri savsaklamaması’ en büyük dileğimiz.

Filistin’e yapılan saldırı, sokağa çıkma yasaklarını delip, meydanlarda ‘Korsan miting’ yapmayla halledilecek konu olmadığı muhakkak.

Elbette, mecliste grubu olan partilerin ‘Ortak deklarasyon’ yayınlaması mevcut ‘Siyasi yozlaşma’ içinde büyük bir özveri ve birlik hareketi göstergesi.

Bunun devamında, Katil İsrail’e devlet olarak ‘Resmi kınama’ yapılmalı ve büyükelçisi ikaz edilmeli.

Gelelim ‘Sportif’ faaliyetlere…

Ülkedeki futbol arenasında gerçekten büyük heyecan var. Liglerde ‘Düşme-kalma/ ölüm-kalım’ haftalarındayız.

Şehirler ve taraftarlar, coronavirüsten çok, takımlarının başarı ve başarısızlıklarına odaklanmış durumda.

Zonguldak’ta da geçtiğimiz haftayı ‘Üç sevinçli haberin kritiği’ ile geçirdik.

Zonguldak’ın liglerdeki tek temsilcisi Kömürspor, son maçta aldığı üç puanla küme düşmekten kurtuldu.

Düşünebiliyor musunuz; şampiyon olan değil, küme düşmeyen takıma seviniyoruz(!)

Bu arada yine Türkiye liglerindeki teknik direktör olarak görev yapan Şenol Demir(Diyarbekirspor) ve Zafer Turan(Eyüpspor) kardeşlerimiz, yarışmaları ‘Şampiyon’ olarak tamamlayıp, ‘Zonguldak’ adını duyurma başarısı gösterdi.

Aslında, basit gibi görülse de, küme düşmeyen Kömürspor, şehir dışında başarılı olan iki teknik adam, ‘Zonguldak’ta yaşam kalitesine’ moral/motivasyon olarak büyük destek sağladı.

Her zaman söylediğim olay bu. İnsanların yaşam kaliteleri sadece yol, tünel, kavşak, liman içi düzenleme, dere ıslahı vs. yapmayla olmuyor.

Şehir takımının kümede kalması, iki teknik direktörün başarısı bile işsizlik, hayat pahalılığı ve corona belâsının hakim olduğu ortamı alt-üst etmeye yetti.

Önce, lig başlarken ‘Hedefimiz kümede kalmak’ deyip, verdiği sözü tutan Kömürspor idari ve teknik yöneticilerini kutluyoruz.

Sonra, Cahit Terzi(Yeni Orduspor) sonrası dışarıda başarılı olan Şenol Demir ve Zafer Turan’ı tekrar kutluyoruz. İnşallah bu ekibe Faruk Bahadır’da katılır.

Ebette, elimizdeki değerlerin ‘Başarı’ basamaklarını tırmanması için, her şeyden önce ‘Görev’ almaları gerekiyor. Bu sadece onların sportif başarısı ve gayretleriyle değil, onlara verilecek ‘Lobi’ desteği ile olacağını unutmamamız gerekir.

Gündelik işlerin telaşına düşmüş olan seçilmiş ve atanmışlardan (!) bu siyasi karmaşada bunu beklememiz ‘Biraz’ değil ‘Birazdan çok hayalperestlik’ olmaz mı?

Bakın hele, Türkiye de en üst liglerde maç yöneten hakemlerimizden Cem Papila ve Serkan Akal’dan sonra bir ‘Medar-ı iftiharımız’ var mı?

Dolayısıyla; yaşam kalitesine ‘Tünel, asfalt, liman içi düzenleme, kavşak, viyadük’ gibi ‘Maddi’ yatırımlar kadar; toplumsal/ manevi gelişmelerinde etkili olduğunu söylediğimde ‘Hikaye’ diyenleri izledim bu hafta.

Sosyal medya üzerinden, şampiyon olan Adana Demirspor ve Giresunspor’u kutlayan Zonguldak Belediye Başkanı’na ‘Eleştiri bombardımanı’ yapıldı.

Takıma verdiği otobüsün ‘Parti kongrelerine gönderilmesinden’ başladılar. Makam koltuğuna asıp ‘Manevi’ destek verdiği ‘Forma’ bile unutuldu ve ‘Maddi destek yapmadığı’ avaz edildi.

Ve ‘Bildiğimiz/tanıdığımız’ Sayın Selim Alan; parti içi rakip eksiltme operasyonunda sergilediği ‘Agresif’ tavrı,‘Sağlık. Pozisyon. Organize. Rekor’ olarak bilinen ve ‘Eğlence-Fiziksel, zihinsel zevk’ olarak tarif edilen ‘S.P.O.R.’u, ‘Tatbik etiği’ ötesinde değerlendirip, saldırıya geçti. ‘Topu görseler, bomba diye karakola götürecekler’ gibi yakıştırmalarla kendisini eleştirenlerle aynı safa düştü.

Kulübün idari ve Şirket başkanlarından ‘Emrivaki’ ve ‘Sipariş Demeç’ destekleri isteyip, spor kamuoyunun ‘Aleyhinde’ gelişen görüntüsünü organizeye çalıştı.

Yapılan ‘Sipariş’ desteklerden sonra ne kadar tatmin olduğunu bilmem. Ancak, yapılması gereken, şehirde birlikteliğin sağlanmasının ‘Vacip’ değil, ‘Farz’ olduğunun bilinmesidir.

Siz siyasette ‘Politik yarış’ adı altında en yakınınızdan başlayıp, partililerinizi kırar/dağıtırsanız, ‘Spor’da, sosyal hayatta ve basit formalitelerde ‘Güç’ ve ‘Birlik’ sağlayamazsınız.

Zonguldak’a uzun yıllar sonra ‘Yerel’  değil ‘Devlet yatırımları’ geliyor. Ancak, her fırsatta ‘aleyhte tezahürat’ yükseliyor.

Sayın Alan, anlamıyor musun, konu Kömürspor değil...

 

 

TIP FAKÜLTESİ FARKLI

SEVİYELİ KAVŞAK İNŞAATI BİTTİ

 

Şehir içi trafik rezaletini azaltmak, şehirlerarası ulaşımı rahatlatmak için başlatılan karayolu çalışmaları devam ediyor.

Zonguldak girişindeki Üzülmez Tünelleri yanında Kozlu’daki kavşak ve viyadüklerin bitirilmesi sonrası, Zonguldak-Kilimli-Filyos istikametindeki Tünel, viyadük ve kavşak düzenleme çalışmaları da hızlandı.

Bu arada, ilan edilen bitiş tarihi 15 Ocak 2021 iken, pandemi nedeniyle en geç Mart ayına revize edilen Zonguldak/Kozlu-Ereğli arasındaki Tıp Fakültesi önündeki ‘Tıp Fakültesi Farklı seviyeli Kavşak İnşaatı’ bitirildi.

Meydana gelen heyelan nedeniyle dökülen kayalar karayolunu ulaşımını kesmiş, tehlike arz etmişti. İki yıla yakın kaya kaldırma çalışmaları, basında ‘Kayalar tescillendi mi?’ şeklinde eleştirilere neden olmuştu.

56.6 metresi köprülü olarak geçilecek olan kavşağın toplam uzunluğu, tali yollarla birlikte 950 metre.

‘Tıp Fakültesi Farklı seviyeli Kavşak İnşaatı’ bitmesiyle birlikte Tıp Fakültesinden çıkıp Ereğli ve Zonguldak istikametinde devam edecek araçlar, güvenli ve konforlu bir şekilde karayolu ağına katılabilecekler.

‘Farklı seviyeli kavşak’ Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a geldiğinde açılışını yapacağı yatırımlar arasında yerini aldı.

 

DUA-BEDDUA VE KUDÜS

İki yılda dört seçim yapıp içerde istikrar sağlayamayan İsrail, yine Kudüs’te Müslümanlara yönelik katliama girişti.

Doğu Türkistan ve Arakan’da da aynı vahşet, dünya demokrasi havarilerinin bakışları arasında devam ediyor.

Müslüman ülkeler ise Kudüs, Doğu Türkistan, Arakan’lı Müslümanlara dua saldırganlara beddua etmekten başka bir şey yapamıyor.

Önceki gün Kudüs’e yapılan saldırılar sonrası Türkiye de insanlar meydanlara dökülüp Katil İsrail aleyhinde slogan attılar.

Ancak, gerçek şu ki, dünya Müslümanları birleşmedikten sonra atılan nutuklar hamasi olmaktan, toplumun gazını almaktan öte geçmeyecek.

Katil İsrail’in saldırıları karşısında, Türkiye’de mecliste grubu olan siyasi partiler ortak deklarasyon yayınladı. Hükümet yetkilileri diplomatik girişimler yapıyor, vatandaşlar ise İsrail mallarının protestosu yanında İsrail’e nota verilmesini istiyor.

 

BALIKÇILAR UYARILDI…

SİNOPTA ATIŞLI TEST VAR

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile Savunma Sanayi Bakanlıkları, ilgili birimlere gönderdiği yazı ile yürütülmekte olan projeler kapsamında Sinop Test Merkezinden atışlı test yapılacağını açıkladı.

Açıklamada atışlı testlerin 17/27 Mayıs 2021 tarihleri arasında Doğu Karadeniz’e doğru yapılacağını dolayısıyla SinopTest Merkezi’nin Daimi Güvenlik Bölgesiilan edildiğini belirtildi.

Yapılan açıklamada anılan bölgede faaliyetlerin güvenli yapılması için, her hangi can –mal kaybı olmaması amacıyla bu bölgeye sefer yapacak olan balıkçı tekneleri dahil tüm  deniz araçları ile diğer paydaşlar uyarıldı.

Açıklama, Denizcilik Genel Müdürlüğü kanalıyla ilgili birimlere dağıtıldı.

 

TİCARET ERBABI VEKİLLER

Ödediği vergi kadar yatırım alamayan şehir Zonguldak’ta başlayan yatırım çalışmalarına rağmen, eleştirilerden kurtulamayan iktidar politikacılarından biri de Hamdi Uçar.

Yerel kanal Z’de Murat Altay’ın sorularını cevaplandıran Uçar, ilginç cevaplarla gündeme girdi.

Sahildeki Uzunmehmet Camii bahçesinde yapılan programda, son zamanlarda başlanan devlet yatırımlarının, CHP’li belediyeler döneminde gelmeyişi ile ilgili soruya ‘CHP’li belediyeler bize proje getirmediler’ şeklinde cevap verdi. İsmail Eşref’in Lavuar Alanı projesi içinse “Lavuar Alanı’nın tamamı belediyenin değildi” şeklinde cevapladı.

Tıp Fakültesindeki Onkoloji uzmanı eksikliği konusunda ise ‘Doktoru istifa etmekten vazgeçiremedik. İstanbul’a gitti. Ancak, Haziran ayı itibarıyla eksik giderilecek. Diğer taraftan Yeni hastanede de onkoloji bölümü olacak’ dedi.

Vekil Uçar, TTK’ya işçi alınmasını engellendiği şeklindeki soruya ‘TTK’ya işçi alınmasını en çok isteyen ben ve Ahmet Çolakoğlu vekildir. Çünkü, ikimizde ticaret yapıyoruz. Ne kadar çok işçi olursa kazanacak taraf biz olacağız. İşçi alımına karşı olabilir miyiz’ şeklinde cevap verdi.

Vekil Uçar, Zonguldak’ta siyasetten rant sağlamaya çalışanlar var. Ben Zonguldak için siyasetten rant sağlamaya çalışıyorum’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANLAMIYORMUSUN,, , KONU, KÖMÜRSPOR, DEĞİL!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı